Havayolları

Katar Havayolları Türkiye’den 9 hastanenin raporunu kabul ediyor

Koronavirüs salgını ile birlikte ülkeler aldığı yeni kararlar doğrultusunda sınır girişlerinde yolculardan PCR testi için rapor talep ediyor. Yeni açıklama yapan Qatar Airways Katar Havayolları, Doha’dan ülkeye giriş yapacaklar için İstanbul’dan sonra 29 Ağustos 2020 tarihinden itibaren havayolunun sefer yaptığı Ankara Esenboğa, Antalya ve Milas Bodrum Havalimanı’ndan gelen yolcular için de PCR testi ve rapor alınması gerektiğini açıkladı. 

TRANSİT YOLCULAR İÇİN FARKLI UYGULAMA

Uçuştan en az 48 saat önce listede olan hastanelerden alınması gereken raporla birlikte yolcu uçağa binebilecek. Raporun check-in işlemi sırasında kontuardaki görevlilere gösterilmesi gerekiyor. Bu rapor ile Katar’a giriş yapılabilecek.

Transit yolcular için Katar Havayolları’nın belirlediği hastanelerden alınması gereken rapora gerek yok. Transit yolcu, gideceği ülkeye göre uygulanan kurala göre hareket etmesi gerekiyor.

Ancak sitemize ulaşan bilgilere göre hastanelerde oluşan yoğunluk nedeniyle rapor zamanında hazırlanıp yolculara verilemiyor. Bu nedenle planlandığı tarihte uçamayanlar var.

HASTANE LİSTESİ

Ankara Şehir Hastanesi

Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi

Sakarya Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi 

İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Cerrahpaşa Hastanesi

Trabzon Yavuz Selim Kemik Hastalıkları Ve Rehabilitasyon Hastanesi

Muğla Bodrum Devlet Hastanesi

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

LİSTE İÇİN TIKLAYIN

Qatar Sabiha Gökçen’e günde 3 kez uçacak

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ama yolcularin rapor olmasina ragmen Doha iniste karantinaya alindigi soyleniyor, ayrica Turk vatandaslarinin Katar’a girisi hala yasak. Ozel izin olmadan Qatar’a giris yapilamiyor. Izin alinsa da girilecegine dair bir bilgi mevcut degil. Konu ile ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz? Yarim kalan islerimizi tamamlamak icin Doha’ya gitmemiz gerekiyor ancak elcilik dahil kimse saglikli bir bilgi vermiyor. Ayrica Ankara Sehir Hastanesinde hasta olmadiginiz zaman test yapilmiyor..

  2. Katar havayolları ile sabiha gökçen havalimanından doha aktarmalı Zanzibara uçmak istiyorum. Doha havalimanında kalış sürem yaklaşık 2 saat
    makalenizden anladığım kadarı ile katar havayolları ve Doha havalimanından benden PCR testi istenmeyecek öyle mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala