Kargo

Sabiha Gökçen’den DHL’e yatırım çağrısı

Hızlı paket servisi DHL, İstanbul Havalimanı’nda açtığı dev merkezin ardından 100 milyon Euro’luk ikinci büyük yatırımını hayata geçiriyor. Bu yatırımlardan ilki İstanbul Beylikdüzü’nde açıldı. Haberi Linked hesabında paylaşan şirketi Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç’a cevap Sabiha Gökçen’in sahibi olan HEAŞ Şirketinin CEO’su Hüseyin Sağlam’dan geldi.  Sağlam, “Mustafa Bey, hayırlı ve bereketli olsun Sabiha Gökçen’e de bekliyoruz” dedi.

DHL’in Beylikdüzü hizmet noktası, çevre bölgelerdeki DHL Express müşterilerinin uluslararası hızlı hava taşımacılık taleplerini karşılayacak. Sekiz kişinin çalışacağı hizmet noktası sadece gönderi teslim noktası olarak değil, ofis olarak da kullanacak yeni bir konseptte tasarlandı. 

DHL, önümüzdeki günlerde İstanbul’da Nişantaşı ve Yenibosna’da, Malatya ve Kahramanmaraş’ta da yeni hizmet merkezleri açacak. DHL Express, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki hizmet merkezi için de HEAŞ ile sözleşme görüşmelerine devam ediyor. 

Mevcut hizmet merkezlerini de büyütüyor

DHL Express ayrıca artan taleplere daha iyi karşılık sunabilmek üzere Kayseri’deki ve Gaziantep’teki hizmet merkezlerini, yeni ofislerine taşıdı. Kayseri’deki yeni DHL Express Hizmet Merkezi 420 bin euro’luk yatırımla, Gaziantep’teki DHL Express Hizmet Merkezi ise 490 bin euro’luk yatırımla yeni ofislerine taşınıyor. 

Kayseri Hizmet Merkezi’nde operasyon alanı beş kat, Gaziantep Hizmet Merkezi’nde ise iki kat büyütüldü. Her iki yeni merkez de 2026’ya kadar gönderi hacimlerinde öngörülen büyümeyi karşılayacak şekilde tasarlandı.  Denizli ve Bursa’da da hizmet merkezlerini büyüten DHL Express, Türkiye’yi dünyaya bağlamak üzere yatırım planlarını hız kesmeden uygulamaya devam ediyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap