Videolar

Rus Hava Kuvvetleri’nden gövde gösterisi

Rusya, dün Moskova’da düzenlenen törenle Zafer Günü’nü kutladı. Koronavirüs önlemleri nedeniyle özel izinli olanların Kızılmeydan’da, milyonlarca kişinin de televizyon ve internet üzerinden canlı izlediği geçişleri, gazetem.ru‘nun Genel Yayın Yönetmeni Siyament Kaçmaz görüntüledi. 

Geçişlerde toplam 75 bombardıman, avcı uçakları ve helikopterler tören uçuşunda Moskova’ya selamladı. Geçiş, Mi-26 tipi Rus havacılığının en büyük helikopteri liderliğinde Mi-17, Mi-28, Ka-52, Mi-35 kolununun geçişi ile başladı. 

Helikopterlerden sonra Ilyushin Il-76 üzerinde taşıdığı erken uyarı radarı ile törene katıldı. Erken uyarı uçağını standart nakliye görevlerinde kullanılan Il-76’lar izledi. Tu-95 uzun menzilli bombardıman uçaklarını jet motorlu Tu-160 liderliğinde Tu-22 kolu, yakıt ikmali yapan Il-76 ve Tu-160, Mig-35, Su-24, Kinzhal füzesi ile Mig-31, Rusların en yeni savaş savaş uçağı Su-57 dörtlü kol geçti.

Su-57’leri, Su-34 ve Su-35 karışık kolu izledi. Rusların yakın hava desteğinde uzun yıllardır kullandıkları Su-25’ler ise renkli duman bıraktı. Rus bayrağını sembolize eden beyaz-mavi ve kırmızı renklerle uçaklar Kızıl Meydanı selamladı. 


Etiketler

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı