Haberler

İyiliğe uçanlar onları unutmadı

Türk Hava Yolları kokpit ve kabin ekipleri tarafından 8 yıl önce kurulan İyiliğe Uçanlar Platformu, Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahibi ailelere destek oldu. Bine yakın dernek gönüllüsünün desteğiyle oluşturulan yardım kolileri yüz gönüllü tarafından ailelere ulaştırıldı. 

Yardım kolilerinin hazırlık aşamasında, kovid_19 salgını nedeniyle zamanın büyük kısmını evde geçiren ailelerin tüm ihtiyaçları en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Paketlerde gıda ürünlerinin yanında temizlik ürünleri ve koruyucu maske ile eldiven de bulunduruldu. 

Hazırlanan yardım kolilerinin, salgın başlangıcından bugüne kadar toplam 620 aileye ulaştırıldığını belirten, Türk Hava Yolları Kabin Amiri ve Platformun kurucusu Sinem Güldal ‘’Güllacından hurmasına, deterjanından çay ve şekerine kadar zengin içerikli bir koli hazırlamaya çalıştık. Ramazan Ayı’nda ailelerimizin sofralarında buluşamasak bile kalplerinde buluşmayı hedefledik. Iğdır, Van, Eskişehir, Ankara, İzmir ve Tekirdağ’da bulunan kardeş derneklerimiz aracılığıyla da ailelerimize market çekleri verdik.’’ ifadelerini kullandı. 

Sinem Güldal, kendilerine ulaşmak isteyenlerin sosyal medya üzerinden veya telefon aracılığı ile irtibat kurabileceklerini söylerken, ‘’Bizlere ulaşan ailelerimizden durumlarını ispat niteliğinde sunabilecekleri belgeler talep ederek, kısa bir araştırma sonrasında da desteğimizi onlara ulaştırıyoruz. Uçuş ekiplerinden toplam 6-7 bin gönüllü kişi var. Koronavirüs salgını zamanında 100 kişilik bir ekip ile hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu süreçte bize destek olan sponsorlar ve kurumlar oldu. Gelen destekler ile oluşan imkân çerçevesinde bugüne kadar 620 ailemize yardım eli uzatabildik destekçilerimiz artarsa daha fazla ailemize ulaşabiliriz.’’ notunu düştü.

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Elif Aksoy ise ‘’İyiliğe uçanlar olarak; özel günleri, insanları mutlu etmeyi ve onlarla bir şeyler paylaşmanın bahanesi olarak görüyoruz. İçerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayı, evine ekmek götüremeyen, bebek bezi alamayan insanları anlamanın ayıdır. Ne yazık ki anlamak, çözmek için yeterli değil. Bunun için elini taşın altına koymak gerekiyor. Biz bunu yapmaya ve çevremizdeki insanları da buna teşvik etmeye çalışıyoruz’’ dedi. 

Anneler Günü’nü de unutmadılar

İyiliğe Uçanlar Platformu gönüllüleri 10 Mayıs Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nü de unutmadı. Daima görülmeyeni görmeye çalışan, yardımlarıyla sevgi ve mutluluk taşıyan gönüllüler bu özel günde yüksek seviyede engelli çocuğu olan anneler için özel bir sürpriz hazırladı. 

Gaziosmanpaşa’da yaşayan, çocuklarının durumu ve yaşadıkları maddi güçlük nedeniyle anneler günü hiç kutlanamamış anneler evlerinde ziyaret edilerek hediyeler verildi.  İhtiyaç sahibi anneler ve çocuklar karşılaştıkları sürpriz ile büyük mutluluk yaşadı.  

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı