Türk Savunma Sanayi

Kotil’den Hürkuş için ihracat müjdesi

CNN Türk’te yayınlanan “Ne oluyor” Programına katılan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Hürkuş konusunda ihracat müjdesi verdi. Ürünler hakkında bilgi verirken bu konuda ihracat başarısı yaşanmasının yakın olduğunu belirten Kotil, “Kontrat imzalanmadığı için söyleyemiyoruz ama 12 adet Hürkuş ihraç edilecek” dedi.

Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik ve Hürriyet Köşeyazarı Nedim Şener’in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Temel Kotil, Hürkuş’un seri imalatının devam ettiğini söyledi.

FİLİPİNLER İÇİK T129’A ONAY

TUSAŞ, Pakistan’a 30 adet T129 ATAK, 6 adet de Filipinlere ihracat için kontrat imzalamıştı. Prof. Dr. Temel Kotil, Pakistan için izin beklediklerini ancak Filipinler konusunda iznin çıktığına dikkat çekti. Önümüzdeki aylarda Filipinler için T129 üretimi başlayacak.

ŞİMŞEK HEDEF UÇAK KAMİKAZE UÇAK HALİNE GELİYOR

Yılda 100 adet Şimşek Hedef Uçak üretebildiklerini belirten Prof. Dr. Temel Kotil, “Aksungur kanatlarından Şimşek atabilecek. İçinde 5 kilogramlık patlayıcı var. Menzili 100 ila 200 kilometre arasında değişecek”

TEI imalatı TJ90 serisi motora sahip Şimşek, geçtiğimiz günlerde TÜBİTAK SAGE’nin geliştirdiği Bozdoğan hava hava füzesinin testlerinde kullanılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap