Savunma

Jandarma helikopterlerine ASELSAN desteği

Jandarma Tedarik Merkezi Komutanlığı ile ASELSAN arasında Helikopter Modernizasyon Projesindeki Malzeme, Sistem, Yazılım ve Test Ekipmanlarının Fabrika Seviyesi Bakım, Onarım ve Güncellemeleri Hizmeti Alımına Ait Sözleşme imzalandı.

Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde aviyonik sistemlerin 2021-2023 yılları arasında garanti dışı idame faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Jandarma Tedarik Merkezi Komutanlığı ile Helikopter Modernizasyon Projesindeki malzeme, sistem, yazılım ve test ekipmanlarının fabrika seviyesi bakım, onarım ve güncellemeleri hizmeti alımına ait sözleşme imzalandı.

Bakım/Onarım sözleşmesi kapsamında; Jandarma Genel Komutanlığı envanterine kazandırılmış ve garanti süreleri dolmuş cihazların yanı sıra, halen garantileri devam eden ve sözleşme süresi içerisinde garanti süreleri dolacak olan cihazların bütün muhteviyatları ile birlikte idame faaliyetleri yürütülecek.

Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanlığı tarafından imzalanan sözleşmede Radar ve Elektronik Harp Sistemleri (REHİS) Sektör Başkanliği ve Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri (HBT) Sektör Başkanlıkları paydaş olarak yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap