Savunma

HAVELSAN ihracatı 80 milyondan yıllık 100 milyon dolara çıkartıyor

Türk Savunma Sanayii sektörünün yazılım evi ve simülasyon merkezi olan HAVELSAN, ihracatta da hızlı büyümesini sürdürerek bu yılı 80 milyon dolarla tamamlayacak. Şirketin 2022 hedefi ise 100 milyon dolar.

Her yıl ciro olarak ortalama büyümede en az yüzde 20 oranında ihracat hedefleyen şirket, arka arkaya aldığı ihaleler ile Asya Pasifik Pazarı’nda büyürken gözünü de Afrika kıtasına dikmiş durumda. Pakistan Donanması için Fransız yapısı denizaltıların modernizasyon ihalesinde üretici şirketten daha iyi ve daha düşük teklif veren HAVELSAN, Endonezya’da da 3 önemli Advent sistem ihalesi kazandı.

“Bölgede deniz ve eğitim konusunda etkiniz”

Gelişmeler hakkında bilgi veren HAVELSAN İş Geliştirme ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, “Halen Malezya ve Bangladeş başta olmak üzere bölgedeki ihaleleri etkin olarak takip ediyoruz. Filipinlerde ise simülatör ile yer alıyoruz. Bir defa girdiğimiz ülkeye daha farklı ürünler vermek, pazarımızı büyütmek en büyük hedefimiz” dedi.

Gökyüzünden denizlerde, eğitimden sistem yazılımlarına kadar farklı alanlarda çalışmalarını sürdüren HAVELSAN, sivil anlamda da farklı pazarlarına yeni adresler arıyor. Şevket Ünal bu konuda, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin nasıl önemli bir adı varsa, simülatörlerimizi kullanan Türk Hava Yolları’nın da iyi bir imajı var. THY’nin kullandığı sistemler diğer havayolları tarafından da dikkatle takip ediliyor” diye konuştu.

HAVELSAN İş Geliştirme ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, gelişmeleri Tolga Özbek’e anlattı:

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala