Hava Kuvvetleri

Boeing, T-7A Red Hawk üretimine başladı

Boeing, ABD Hava Kuvvetleri (USAF) T-7A Red Hawk jet eğitim uçağının üretimine St Louis, Missouri’deki tesisinde başladı. Statik bir test prototipinin ön gövdesinin kabaca yüzde 90’ını geliştirdi.

23 Şubat’ta bir açıklama yapan Boeing başkan yardımcısı ve T-7A program yöneticisi Chuck Dabundo,  Boeing’in geçen aydan beri bu statik test prototipinin gövdesi üzerinde çalıştığını belirtti. “Ön gövde birkaç ay içinde arka bölüm gövdeye eklendiğinde tamamen birleştirilmiş olacak.” diyen Dabundo, Boeing ile T-7A’yı geliştiren Saab’ın yapı inşa ve çalışma enstrümantasyonunu tamamladığını söyledi.

Boeing ile paralel çalışmakta olan Triumph Aerospace Structures firması da kanatları, yatay ve dikey kuyruğu inşa ediyor.

Statik test prototipleri genellikle yeni tasarlanmış uçakların geliştirme programlarında kullanılıyor. Tamamlandığında uçuşu temsil eden yüklerin verileceği prototip, yükleri ölçmek için ayarlanan bir test ortamına konulacak.

Statik test prototipini tasarım modelleriyle karşılaştırmak ve bu yükleri ölçmek için önemli miktarda enstrüman kullanılacak olsa da Boeing’in gerçekleştireceği test türü için gerekli olmayan sistem ve hidrolik borular burada test edilmeyecek.

t-7 boeing

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap