Kariyer

Haydar Yalçın EUROCONTROL’e genel müdür danışmanı oldu

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde (SHGM) 30 yıl çalışan ve Türk sivil havacılığına önemli katkıları olan, önceki genel müdür yardımcısı Haydar Yalçın, beyin göçünün son örneği olarak Avrupa Hava Seyrüsefer Teşkilatı-EUROCONTROL’da Genel Müdür Danışmanı oldu.

Yeni Birlik Gazetesi’nden Musa Alioğlu’nun haberine göre, geçtiğimiz Eylül ayında kızağa çekilmesinin ardından emekliliğini isteyen Yalçın, Brüksel’de göreve başladı.

Musa Alioğlu, Haydar Yalçın’ın yeni görevi ile ilgili şunları yazdı:

“EUROCONTROL’da daha önce Konsey Başkanlığı ve Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Yalçın, sivil havacılık mevzuatını iyi bilen deneyimli bir bürokrat olarak Ulaştırma Bakanlığı ve SHGM’nin uluslararası ilişkilerini de yürütüyordu. Genel Müdür olması beklenen, ancak görevden alınıp 15 ay bakanlık emrinde kızağa çekilen ve hiçbir iş yaptırılmadan maaş verilen Haydar Yalçın’ın yurt dışına gitmek yerine, Türkiye’de kalarak, tekrar görev beklediği, teklif gelmeyince de böyle bir görevi ülkemiz için kabul ettiği belirtildi.

Emeklilik dilekçesini Eylül ayında veren ve SHGM’den ayrılan Yalçın, Brüksel’e giderek görevine başladı.

1965 yılında Ankara’da doğan 1988’de ODTÜ Havacılık Mühendisliği’ni bitiren Haydar Yalçın 1989 yılında SHGM’de işe başlamıştı. 2004 yılından beri SHGM Genel Müdür Yardımcısı olan Yalçın, 2020 sebepsiz görevinden alınmıştı”

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala