Kariyer

Elif Ağfaloğlu Air Astana’dan ayrıldı

Kazakistan’ın milli taşıyıcısı Air Astana’nın 12 yıl boyunca Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini başarıyla yerine getiren Elif Ağfaloğlu görevinden ayrıldı. Bir süre dinleneceğini belirten Ağfaloğlu, havacılık sektöründe 26 yılı geride bırakmıştı. 

Kazakistan’ın milli taşıyıcısı, bölgenin en başarılı havayolu şirketlerinden Air Astana’dan ayrıldığını sosyal medya üzerinden paylaşan Elif Ağfaloğlu, “Bu süre boyunca birlikte çalıştığım acenteci, havayolcu ve medya sektöründen dostlara verdikleri destek, tarafıma olan güvenleri ve dostlukları için teşekkür ediyorum. Havacılık sektöründe geçirdiğim 26 yıl boyunca birlikte başarılı ve keyifli işler yapmış olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Diliyorum ileride tekrar bir araya gelme fırsatı bulabiliriz” dedi.

HAVAŞ’TA BAŞLAMIŞTI

Elif Ağfaloğlu, Marmara Üniversitesi Tur Operatörlüğü eğitimi tamamladıktan sonra THY’de bilet satış ve yer hizmetleri eğitimi aldı. Ulusoy Turizm’de bilet satış elemanı olarak iş hayatına başladı. 1996 yılında Havaş’a geçti. CIP hizmetlerinde görev alan Elif Ağfaloğlu, bir yıl sonunda İsviçrelilerin kurduğu DCS departmanına yer hizmetleri görevine geçti. 

1999-2004 yılları arasında 5 yıl İngiliz Havayolları British Airways’te havalimanında müşteri hizmetleri ve bilet satış elamanı olarak görev aldı. 2004’te kızı doğunca kısa bir ara verdikten sonra Çelebi’de EL-AL’den sorumlu şef ve bilet satış elamanı olarak havacılık kariyerine devam etti. 

EL-AL operasyonları durdurunca Iberia’da bilet satış elamanı görevi yaptı. Daha sonra EL-AL Antalya uçuşlarına başlayınca o zaman ki EL-AL ‘in Türkiye müdürü Nihat Demirkan GSA firmasında Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini üslendi. 2009 yılında Air Astana’ya geçerek Türkiye Satış&Pazarlama müdürü olarak bugüne kadar çalıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap