Hobi

Flight Simulator’de sırada Sabiha Gökçen Havalimanı var

Microsoft Flight Simulator 2020 için İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı eklentisi geliştiriliyor. SimülasyonTürk tarafından çalışmaları süren tasarımın önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanıyor.

Geçtiğimiz hafta sitemizde yer verdiğimiz haberde, SimülasyonTürk’ün İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Hezarfen Havaalanı ile ilgili yaptığı çalışmayı sizlerde paylaşmıştık. Microsoft’un uzun süredir beklenen Flight Simulator 2020 için önemli bir adım atan ekip, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (LTFJ) eklentisinin geliştiriyor. üm binaları ve çevresi ile sıfırdan modelleniyor, inşa ediliyor.

SimülasyonTürk’ün ilk ücretli eklenti çalışması olacak Sabiha Gökçen Havalimanı, güncel görünümü ile simülatöre aktarılacak. Tüm dünyada kolayca dağıtılabilmesi ve MSFS’nin Marketplace sayfasında yer alması için SimülasyonTürk iş ortakları Aerosoft GmbH ile çalışacak.

Konuyla ilgili olarak SimülasyonTürk, “Türkiye’deki hava meydanlarını aktarmak istiyoruz. LTFJ sonrasında diğer havalimanı projelerine geçmeyi planlıyoruz. Hem uçuş simülatörleri hem de diğer simülatörler için bu proje sonrasında planlarımız devam edecek” açıklamasında bulundu.

Etiketler

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap