Haberler

THY, Çanakkale Şehitlerini tarihi mektuplarla andı

Türk Hava Yolları (THY), 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümünü anmak üzere bir film yayınladı. Küresel taşıyıcının filminde bu destansı zaferin kahramanları olan şehitlerimizin, cephelerden yakınlarına yolladığı gerçek mektuplar seslendirildi.

Bağımsızlık tarihimizde önemli bir yere sahip olan, savunmanın gerçekleştiği Çanakkale görüntülerinin yer aldığı filmde,Teğmen Fehmioğlu Kazım’dan annesine, Er Hilmi Hüseyin’den memleketine,Onbaşı Şakiroğlu İbrahim’den sevdiceğine, Çavuş Arifoğlu Kamil’den ailesine, Er Mehmetoğlu İsmail’den zevcesine, Asteğmen Bekiroğlu Aziz’den Türk Milleti’ne cepheden yazdıkları mektuplar yer alıyor.

‘ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET, GAZİLERİMİZİ MİNNETLE YAD EDİYORUZ’

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat film ile ilgili, “Ülkemizin milli bayrak taşıyıcı havayolu olarak, tüm milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu zaferi kazanan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz. Filmimizin bu zorlu zaferin ne denli fedakarlıklar ile kazanıldığını izleyicilerimize hissettirme noktasında sağlayacağı en ufak katkıyı çok kıymetli görüyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala