Haberler

THK için tüm hacizler kaldırıldı

Türk Hava Kurumu son yıllarda yönetim hataları nedeniyle ciddi bir ekonomik darboğaza girerek borç ödeyemez hale gelmişti. THK için yönetime kayyum atandı. Bir yılı aşkın süredir görev yapa kayyumun ana konusu finansmanın tekrar dönecek hale getirilmesi. THK geçtiğimiz günlerde tüm vergi borçlarının yanı sıra banka borçlarının ödenmesini yeniden planlamıştı.

Çok sayıda haciz ile uçaklarına el konulan tüm gelirleri tıkanan THK için önemli haber Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’nden geldi. Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’ün haberine göre, Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi başvuru üzerine verdiği kararda “THK, Cumhuriyetimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine emanetidir. Bunun güçlendirilmesi ve onurlu faaliyetlerini yürütmesi için her türlü yardım destek ve özveride bulunmak her Türk vatandaşının görevidir. Bu dernek, Türkiye cumhuriyetinin kuruluş ve varoluş değeridir” dedi. Mahkeme THK ve bağlı şirketleri rahatlatan şu kararı verdi: 

1-Taşınmazlar üzerinde fiili haciz ve muhafaza işlemleri yapılamayacak. Yapılan fiili haciz ve muhafaza işlemleri durdurulacak. 

2-Banka hesapları, taşınır ve taşınmaz malları üzerine bloke/haciz tesis edilemeyecek, öncekiler kaldırılacak. Her türlü icrai satış işlemi durdurulacak. 

3- Hava araçları üzerine konulmuş olan hacizler kaldırılacak. Hava araçları hakkındaki uçuştan men kararları kaldırılacak. 

4- Tüm mal varlıklarından elde edilen kira ve hasılat dahil gelirler üzerine konulan hacizler kaldırılacak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sulh ceza mahkemesi diye mahkeme mi kaldı yahu azıcık yazdığınız şeyi okuyup gözden geçirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala