HaberlerHavayolları

THY’nin kargo pilotları koruyucu kıyafetle uçacak (özel haber)

Dış hat uçuş yasağını 1 Mayıs’a kadar uzatan Türk Hava Yolları, yoğun olarak kargo uçuşlarına odaklanırken yeni bir uygulamayı da hayata geçti. Artık kargo uçağında görev yapan pilot ve yükleme uzmanı (loadmaster) özel koruyucu kıyafet kullanacak.

THY, bugünden itibaren uçuş ekiplerine özel kıyafetleri dağıtmaya başladı. Koruycu kıyafet, başı da içine alacak şekilde tasarlanan beyaz tulum, lastik eldiven, maske ve gözlükten oluşuyor. Pilot ve loadmaster’ların uçağa geçiş öncesinde koruyucu kıyafeti giymeleri gerekiyor. Ayrıca kargo uçaklarına personelin kullanımı için el dezenfektan sıvısı, özel mendiller de bir süredir yükleniyor.

THY YOLCU UÇAKLARI DA KULLANIYOR

THY, filosundaki Airbus A330F ve Boeing 777F’ler ile kiralık A310 ile 747F uçakları ile operasyon yapıyor. Ayrıca Boeing 777-300ER uçaklarının da kargo bölümüne yüklenen ortalama 65 ton kargo ile uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Sitemiz tolgaozbek.com dün artan kargo fiyatlarıyla ilgili bir haber paylaşmıştı. Bu konuda en azından artan kargo gelirleri havayollarının büyük zararları içinde kaybolurken hava kargo şirketleri ise tarihlerinin en yoğun günlerini yaşıyor.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bi kere resimdeki gibi teçhizat verilmiyor. Verilen dandik maskenin altı üstü açık, koruyuculuğu yok. Madem vereceklerdi neden şimdiye kadar verilmedi diye sorarlar adama.

  2. Hocam o 777 yolcu uçaklarıyla 65 ton kargo taşındığı yok, 10- 15 – 20 tonluk kargolarla ucuyor. Bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala