Havayolları

İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından rekor

Kurban Bayramını öncesinde havalimanlarında yaşanan yoğunluk hem yolcu hem de uçuş rakamlarında rekor kırılmasına neden oldu. İstanbul Havalimanı uzun bir aradan sonar 1000 uçuşu aşarken 17 Temmuz’da da Sabiha Gökçen Havalimanı’nı ilk defa 100 binin üzerinde yolcu kullandı.

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA CEO’su Kadri Samsunlu tarafından yapılan açıklamada, meydanda uçuş sayısının 1000’i aştığı yolcu sayısında ise 150 bin barajının aşıldığı belirtildi.

Samsunlu tarafından yapılan açıklamada, “Bugün tüm havalimanlarımızda Bayram heyecanını tekrar yaşıyoruz. İstanbul Havalimanı’nda uçuş sayısı 1000 i aştı. Yolcu sayısı 150 bini geçti. Şükür. Seyahat özgürlüğü ve sosyal hayatımızda çok bedel ödediğimiz günlere geri dönmemek için lütfen KOLLARI SIVAYALIM VE AŞI OLALIM” denildi.

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 104 bin yolcu

Kurban Bayramı nedeniyle seyahatlerde yaşanan yoğun talep hava ulaşımında yoğun mesaiye neden olurken, Sabiha Gökçen Havalimanı rekorunu geliştirdiğini duyurdu.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan verilen bilgilere göre, 17 Temmuz günü İSG’de 104 bin 508 yolcuya hizmet verildiği ve salgın döneminin yeni rekorunun kırıldığı açıklandı.

Tatil nedeniyle yoğunluğun devam ettiği Sabiha Gökçen’de bugün ek seferlerinde planlanmasıyla 674 uçuşun yapılmasının beklendiği öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı