Havacılık Endüstrisi

TUSAŞ 47 yaşında

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 47’inci yaşını kutluyor. TUSAŞ’ın yaş günü nedeniyle Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil bir mektup yayınlayarak çalışanlara seslendi:

“Emeklerimizle günden güne büyüyen, değişen, disiplinimizle ülkemizin gökyüzündeki hâkimiyetini her geçen gün daha da güçlendiren şirketimiz, tam 47 yaşında!

 28 Haziran 1973 tarihinde alınan büyük bir kararla kurulan, tek bir hangarla çıktığı zorlu yolda bir havacılık ve uzay üssüne dönüşen, son teknolojilerle şekillenen şirketimiz, dünyanın en iyi oyuncuları arasında kabul görüyor. Ardında bıraktığı 47 yılda ise birçok hikâye yer alıyor.

 Karşılaştığımız tüm güçlükleri azim ve kararlılıkla aşarak, yarım asırlık serüvenimize birçok başarı sığdırdık. Her türlü zorluğa rağmen, her zaman el ele vererek, şirketimize duyduğumuz bağlılıkla bilgi birikimimizi, deneyimimizi ve havacılığa olan tutkumuzu yine her geçen gün artırdık. Ülkemize hizmet etme arzusuyla birlikte kurduğumuz hayallerin peşinden giderken, büyük bir inançla hareket ettik. Devletimizin desteği, milletimizin duyduğu güven ve gökyüzüne olan tutkumuz sayesinde daima daha büyük ve daha kararlı adımlarla ilerledik.

anka s

ÖZGÜN ÜRÜNLER

Atılan bu adımların sonucunda, son 15 yılda ise özgün ürünlerimizi gökyüzü ve ötesine taşıdık. Gökyüzüne dair kurduğumuz ne kadar hayal varsa inancımız, azmimiz ve özverimizle birlikte gerçek kıldık. Her başarının ardından, hayallerimizdeki sınırları kaldırarak, kendimize daha büyük hedefler belirledik. Aştığımız her bir engelle birlikte adımlarımızı daha da büyük bir cesaretle atarken, şirketimizin adını milletimizin en büyük gurur kaynağı olarak hafızalara kazıdık. Geçmişte sürdürdükleri çalışmalar sonucunda bizlere büyük bir bayrağı devreden ailemizin her bir ferdine, devraldıkları bu bayrağı her geçen gün daha da yukarılara taşımak için aynı azim, istek ve ruhla mücadele eden birbirinden kıymetli tüm çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet diliyorum.

47 yılın sonunda, özgün ürünlerimiz, hayallerimiz, geleceğe dair hedeflerimiz, umutlarımız ve birbirimize anlatıp kimi zaman hüzün, çoğu zaman ise gurur duyacağımız birçok hikâyemiz, hep birlikte inşa ettiğimiz umut dolu büyük bir geleceğimiz var.

AŞILMAZ DENİLENLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Azmimiz, başarılarımız, umutlarımız, özverimiz ve ülkemize duyduğumuz bağlılıkla şekil alan bu gelecekte de geçmişte olduğu gibi belki de karşımıza yine birçok engel çıkacak. Dün olduğu gibi yarın da bu engelleri hep birlikte aşacağız. Azimli ve çalışkan çalışma arkadaşlarımla birlikte karşımıza çıkan her bir engeli ortadan kaldıracak, aşılmaz denilen yolları yine birlikte aşacağız.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere verdiği destek ve duyduğu güven dolayısıyla günden güne büyüttüğümüz hedeflerimizin izinden giderek, daha nice hava aracımızı gökyüzüne taşıyacak, nice özgün ürünümüzle gökyüzünden milletimizi selamlayacağız. Ülkemize bir savaş uçağı hediye etmek için yılmadan, yorulmadan, var gücümüzle çalışacağız. 

Şimdi gökyüzüne daha büyük bir gurur ve cesaretle bakmak zamanı! Gözümüz 47 yıldır yükseklerde… Daha nice senelerde, hep birlikte daha büyük başarılara ulaşmamız dileklerimle…

47. yılımız kutlu olsun!

Prof.Dr. Temel Kotil

Genel Müdür

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap