Havacılık Endüstrisi

10 bininci A320 uçağı MEA’ya gitti

Airbus’ın 10,000 seri numaralı A320 Ailesi uçağını, Beyrut merkezli Lübnanlı havayolu şirketi Middle East Airlines (MEA) teslim aldı. MEA filosuna katılan üçüncü A321neo uçağı olan MSN10,000 ile filo sayısı 18’e yükseldi. MEA, ilk A321neo uçağını 2020 yılının başında aldı ve önümüzdeki aylarda 6 adet A321neo uçağı daha teslim alacak.

Uçağın Toulouse’da gerçekleşen teslimatına MEA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mohamad El-Hout katıldı. El-Hout, “Middle East Airlines’ın 75. yıldönümüne denk gelen ve özellikle de 2012 yılında MSN5,000’in ardından dikkat çeken seri numarası 10,000 ile yeni A321neo uçağını teslim almaktan mutluluk duyuyoruz. İlk olarak 2003 yılında A320 Ailesi bir uçağın filomuza katılmasından bu yana uçağın sadece olağanüstü operasyonel verimliliğinden yararlanmakla kalmadık aynı zamanda da daha sonra havayolu endüstrisinde bir trend haline gelen tek koridorlu bir uçakta geniş gövdeli kabin ürününü tanıtan ilk havayolu şirketi olduk. Maalesef Lübnan’daki mevcut durum nedeniyle MSN5,000 için Beyrut’ta düzenlediğimiz teslimat seremonisini gibi bir kutlama bu kez yapamayacağız, ancak bunun, mevcut koşullarda ulusumuzun zorlukları aşmasında bir ışık, umut ve motivasyon olacağından eminim” dedi.

Airbus Ticari Başkanı Christian Scherer, “Airbus olarak dünyanın en modern Airbus filolarından birini işleten Middle East Airlines ile uzun süredir devam eden ortaklığımızdan dolayı gurur duyuyoruz. Tamamen bir Airbus operatörü olarak MEA, Airbus’ın uçak aileleri arasındaki eşsiz filo ortaklığından yararlanıyor ve şimdi oyunu hızlandırmak için yüksek yakıt tasarruflu üçüncü A321neo’yu filosuna ekliyor. Bu karmaşık ortamda bu şirketin çevikliğine ve esnekliğine hayranım. MSN10,000’in teslim edilmesi, A320 Ailesinin başarısını gösteren bir kilometre taşıdır ve ürünlerimize olan güvenlerinden dolayı dünya çapındaki tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap