Güvenlik

İstanbul Havalimanı’nda PCR testi hızla yapılıyor

Yurtdışında bir çok ülke Türkiye’den gelen yolcular için koronavirüs taşıyıp taşımadıklarını kontrol amaçlı PCR, antijen, antikor gibi testler istiyor. İstanbul Havalimanı içinde kurulan merkez, bu test sonuçlarını Sağlık Bakanlığı’nın belirliği fiyatlara hızlı ve güvenilir olarak sunuyor

İstanbul Havalimanı, yurt dışından gelen ve yurtdışına giden yolculara daha hızlı sonuç bildirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yolculardan alınan numuneler terminaldeki laboratuvarlarda incelenerek, sonuçlar talebe göre alternatif olarak en kısa sürede cep telefonundaki mesajlaşma uygulamalarından da yolcuya bildiriliyor.

TOLGA ÖZBEK İSTANBUL HAVALİMANI’NDA PCR TESTİ YAPTIRMIŞTI:

 

BİR YILDIR HİZMETTE

Geçtiğimiz yaz aylarında İstanbul Havalimanı Test Merkezi’ni hizmete açan İGA, PCR, Antikor ve Antijen test sonuçlarını dakikalar içerisinde yolcuya bildiriyor. 

Toplam 5 bin metrekarelik alanda 7/24 hizmet veren ve günlük 20 bin test yapabilme kapasitesine sahip İstanbul Havalimanı Test Merkezi, yolcuların boğaz ve burnundan alınan sürüntüleri, havalimanında bulunan laboratuvarda dakikalar içerisinde işleyerek PCR test sonucunu 1,5 saat, Antikor sonucunu 45 dakika, Antijen sonucunu ise 20 dakika içerisinde talebe göre cep telefonu üzerinden de gerek kalmadan yolcuya bildiriyor. 

SAĞLIK BAKANLIĞI FİYATLARI

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ücret tarifesi doğrultusunda Yurt dışından gelen ve yurt dışına giden yolculara uygulanacak PCR, Antikor ve Antijen test sonuçları Türkçe ve İngilizce olarak paylaşılıyor. PCR testi için havalimanında 3 şirket görev yapıyor. Kullanılan yerli kit sayesinde başarı oranı yüzde 99.7. Fiyatlar ise Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği PCR Testi için 250 TL, Rapid Antigen 175 TL, Antikor testi ise 300 TL.

Yolcularına ayrıcalıklı hizmet sunan İGA, kişiye özel havalimanı deneyimi iddiasıyla İGA PASS üyeleri için PCR test rezervasyonu da sunuyor. İGA PASS yolcu programına ait rezervasyon adresi üzerinden ([email protected]) işlem yapan yolcular, sıra beklemeden hızlı bir şekilde test olabiliyor ve sonuçlarını kısa bir sürede öğrenebiliyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala