Fuar

Meteksan deniz sistemleriyle DIMDEX 2022’de

DIMDEX 2022 Fuarı, Katar Silahlı Kuvvetleri’nin ev sahipliğinde, 21-23 Mart 2022 tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek. Savunma sanayi firmalarını Körfez, Asya ve Afrika ülkelerinin Deniz Kuvvetleri ile buluşturacak olan fuara, Meteksan Savunma da Deniz kuvvetlerine yönelik olarak geliştirdiği yüksek teknolojili ürünleriyle katılım sağlayacak. 

Hangi ürünler sergilenecek?

  • ULAQ İnsansız Deniz Aracı 
  • MILSAR İHA SAR/MTI Radarı
  • KAPAN Dron Savunma Sistemi
  • NAZAR Lazer Elektronik Harp Sistemi
  • PELIKAN RF Güdümlü Mermi Simülatörü 
Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuar katılımıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süreçte, özellikle sualtı akustik ve platform simülatörleri konularında Deniz Kuvvetlerine özgün ve ileri teknoloji çözümler geliştirdik ve birçok farklı ülkenin kullanımına sunma başarısını yakaladık. Yara Savunma Eğitim Simülatörümüz, 4 farklı ülke tarafında tercih edildi, bu alanda dünya lideri haline geldik.

YAKOMOS 2020 iki ülkeye ihraç edildi

YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın MILGEM Korvetlerinde kullanılmaya başlandıktan sonra, 2 ülkeye daha ihraç edildi. Bunların yanında NAZAR Lazer Elektronik Harp Sistemi gibi Dünya’da çok az ülkenin üzerinde çalıştığı bir alandaki başarımız da Meteksan Savunma olarak geldiğimiz noktayı bizlere gösteriyor. 

DIMDEX 2022 Fuarında yenilenmiş tasarımı ile ULAQ Suüstü Harbi Botu, ULAQ Denizaltı Savunma Harbi Botu ve yeni 6×6 Mobil Sahil Kontrol İstasyonu Aracımızı ilk kez sergileyeceğiz. İnsansız Deniz araçları konusunda global bir marka haline gelen ULAQ’a bu fuarda da yoğun bir ilgi olmasını bekliyoruz. Ürünlerimizin, teknoloji ve yenilikçilik açısından ziyaretçilerin ilgisini çekeceğine eminim.” 

Meteksan Savunma, DIMDEX 2022’de, ziyaretçilerini, 5.Salon, 316 numaralı standında ağırlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala