Haberler

BAE Türkiye’ye vize vermeyi durdurdu

Türkiye ile diplomatik ilişkileri bir çok konuda attığı adımlarla sıkıntıya sokan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize konusunda koronavirüs salgınını öne sürerek yeni bir adım daha attı. BAE, Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 12 ülkeye vize vermeyi durdurdu.

Dünya Gazetesi’nden Kerem Ülker’in haberine göre, diplomatik bir konu haline gelen vize için BAE Hindistan, Filipinler gibi verileri sıkıntılı ülkeler yerine Türkiye’ye karşı vizeleri askıya aldı. Karar dün Türkiye’nin BAE’de büyükelçiliğine bildirildi. Kararda Türkiye’nin dışında Afganistan, Irak, İran, Pakistan, Lübnan, Libya, Somali, Kenya, Yemen ve Tunus da bulunuyor.

UÇUŞLAR BAŞLAYAMADI

Türkiye ile BAE arasında diplomatik kriz yaşanırken iki ülkenin ticaret ve turizmi ise bu karadan en çok etkilenenler arasında ilk sırada geliyor. Türk Hava Yolları ve Pegasus BAE seferlerine başlayamadı. Aynı durum Emirates, Fly Dubai, Air Arabia gibi BAE merkezli şirketler için de geçerli. 

Şu an sadece Türkiye ve BAE arasında haftalık 3 uçuş olmak üzere kargo seferleri yapılıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bundan daha önemli haberler var: Papua Yeni Gine ülkesi Türkiye’den ayakkabı çekeceği ithalini durdurdu.
    Kendi aralarında tepişip duranlar konu Türkiye olunca nasıl da birlik olma yolundalar. İğrenç suratlı, Makarios sakallılar. Som altın klozetleri onların olsun!!!

  2. Eger agac meyvada Harman OLMAyi bekliyorsa Tas atanda cok olacak.! fakat atılan herbir tasta bir hikmet vardir fikih ile dusunenler bu hikmeti bilir ancak ,,BIR Tas bir cekirdek,cekirdekde hikmet neki? Buyumekmi OLA ! Birakalim da SU aksam cukurunu bilsyn,herkes etegindekk taslari døksun KIM dost KIM post bilek ARTIK. BIZ hakki biliriz ?????? bayragimizdaki kan bunun en ACIK kanitir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap