Videolar

Jandarma’nın helikopter pilotlarından baş döndüren video

Jandarma Genel Komutanlığı 181’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında resmi sosyal medya hesaplarından bir ilki gerçekleştirdi ve “Bizimle uçmaya var mısınız?” notuyla yeni bir video yayınladı. 

Jandarma’nın Sikorsky S-70 Blackhawk helikopterine 360 derece kameraların takılmasıyla hazırlanan video tamamen gerçek görüntülerle hazırlandı. Hazırlanan videoyu sanal gerçeklik gözlüğüyle izleyen seyircilere, sanki helikopterin içerisindeymiş gibi bir duygu yaşatılıyor. Bu sayede hayatında hiç helikoptere binmemiş olanlar farklı bir deneyim yaşıyor. 

 

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan verilen bilgide “Sanal gerçeklik gözlüğü olmayan izleyiciler üzülmesin, onlar da bilgisayarından ya da cep telefonlarından aynı videoyu farklı açılardan izleyebiliyor. Ama gerçekten bu hissi yaşamak istiyorsanız sanal gerçeklik gözlüğüyle izlemenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde bir paylaşımın Jandarmanın sosyal medya hesaplarından ilk defa paylaşıldığını da vurgulamak isteriz. Görünen o ki paylaşılan bu video ilk olsa da son olmayacak” dendi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı