Videolar

Adı barış ama operasyon hukuksuz korsanlık

Geçtiğimiz gün çok ilginç bir gelişme yaşandı. Türkiye’den Libya’ya boya ve gıda malzemesi taşıyan Arkas Denizciliğe ait bir gemi, Akdeniz’de uluslararası sularda, Alman komandoları tarafından adeta baskına uğradı. Operasyon emri, görev gücünün komutasını sürdüren Yunan Komodoru tarafından verilmişti.

Alman Donanmasına’na ait Hamburg Fırkateyni’nden kalkan Westland Leyniks Mk88 tipi helikopter, gemimize zorla indi. Türk bandıralı ROSELINE-A gemisine yapılan hukuksuz operasyon Dışişleri Bakanlığı tarafından ilgili ülkelerin büyükelçileri çağırılarak protesto edildi.

IRINI Harekatı Akdeniz Donanma Gücü nasıl kuruldu? Hangi gemilere sahip? Aslında bir deniz gücü gibi dursa da havadan ihbar kontrol, deniz karakol uçakları ve İnsansız Hava Araçları’ndan oluşan da bir hava gücü var. Tolga Özbek Yunanca’da Barış anlatına gelen IRINI’nin yaptığı hukuksuz korsanlığı anlatıyor:

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ucuz rambolar,sefil kurbağalar. Bunu Bir Rus gemisine yapabilirler mi ? Bunn bir bedeli olmalı. Olacağını bilseler
    yaparlar mıydı ? Her kuşun etinin yenmeyeceğini öğrenmeliler. Yapılacak basit ama etkili önlemler çok.

  2. Egenin göbeginde , burnumuzun dibinde olan bu duruma çok kolay bir şekilde mudahele edebilirdik . Bizim askerler de o sırada gemiye inebilirdi. Çatişmamı çıkacak mümkün değil. Ancak şunu anlamakta fayda var , biz büyük ihtimal ile tuzak kurduk ve fareler de kapana takıldı. Düşünsenize 16 saat TC bayrak gemi aranıyor ve mudahele etmiyoruz. Ama iyi 3 harfli oldular 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap