Uçuş Tüyoları

Romen milyarder PC-12 kazasında hayatını kaybetti

Dün İtalya’nın Milano kentinde meydana gelen kazada, Linate Havalimanı’ndan kalkıştan 3 dakika sonra düşen Pilatus PC-12 kazasında ikisi pilot toplam 8 kişi hayatını kaybetmişti. Kazada uçağın sahibi ve aynı zamanda pilotlarından biri olan Romanya’nın en zengin iş insanlarından Dan Petrescu ile eşi, oğlu ve aile dostlarının öldüğü açıklandı.

Kalktıktan sonra tırmanış sırasında meydana gelen kazada, tek motorlu turboprop PC-12 hızla irtifa kaybetti. Uçakta kokpitte oturan 68 yaşındaki milyarder Dan Petrescu ile pilot herhangi bir acil durum çağrısında bulunmadı.

PC-12, havalimanı yakınlarında inşaat halindeki bir binaya çarparak alev topu haline geldi. Milyarder iş adamı ve aile dostlarının Milano’dan sonra Sardinya Adası’nda bulunan Olbia kentine uçtuğu öğrenildi.

Kazayla ilgili olarak İtalyan Kaza Araştırma ve Uçuş Emniyet Ajansı (ANSW) sonuşturma başlattı.

Dan Petrescu kimdir?

Rumen medyasına göre Dan Petrescu, 3 milyar Euro’luk bir servete sahip. Aynı zamanda Alman vatandaşlığı da bulunan Petrescu, işadamı ve eski Rumen tenisçi Ion Tiriac ile uzun yıllardır iş ortaklığı bulunuyordu. Petrescu, Çavuşesku’dan sonra ilk Rumen özel bankasının kurucusuydu. Daha sonra sigorta ve emlak sektörüne girdi.

Forbes tarafından hazırlanan dünyanın en zengin kişileri listesine 2007’de “En zengin Rumen” olarak giriş yapan Petrescu, 2015’te de Dinamo Bükreş futbol kulübünü satın almıştı.

Milano’da PC-12 kazası: 8 ölü

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap