Uçuş Tüyoları

Pegasus ile biletinizi 31 Mart’a kadar ücretsiz değiştirin

Bilet tarihini yaşanan koronavirüs salgını ve seyahat kısıtlamaları için değiştirmek isteyen yolculara Pegasus Havayolları özel bir uygulama başlattı. Cezasız bilet değişiklik hakkını 31 Aralık 2020 tarihinden 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Cezasız bilet ötelemesi için Pegasus’un sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan paylaşımda, “Biliyorum, evdeyken aklımız hep o gidemediğimiz yerlerde. Tam da bu sebeple cezasız bilet değişiklik hakkını 31 Aralık’tan 31 Mart’a uzattım! #hadiozaman biletini 31 Mart’a kadar al, cezasız bilet değişiklik hakkından faydalan, planını doya doya yap!” denildi.

BİLET TARİH DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIYOR

Uçak bileti tarihi erteleme veya değiştirme için havayollarının bilet politikaları şirketlere göre değişmekte. Bazı biletler kesilen ekonomi bile olsa özel sınıf nedeniyle değişikliğe izin vermiyor. Bu biletler en ucuzu. Uçmadığınızda veya tarih değiştirmek istediğinizde bilet yanıyor.

Daha pahalı sınıf olan biletler ise değişiklik ücretsiz veya bazen ücret ödeyerek yapılabiliyor. Bu konudaki kuralları bilet alırken öğrenmekte fayda var.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap