HaberlerUçuş Tüyoları

Otomatik duty free Cenevre Havalimanı’nda

Duty Free yani gümrüksüz satış mağazası dendiğinde hemen akla havalimanı terminallerinde bol ışıklı, yeni ürünlerin satıldığı konusunda uzman çok sayıda satış elemanının bulunduğu mağazalar gelir. Duty free alış verişinizi bir otomattan yapmak ister misiniz?

Lagardère Travel Retail İsviçre, Cenevre Havalimanı’nda Inflyter ile ortaklaşa dünyanın ilk otomatik, tamamen dijital, gümrüksüz satış makinesi olduğunu söylediği ürünü piyasaya sürdü. Amaç, acelesi olan yolculara hızlı bir hizmet verebilmek.

Hedef kitli, gezginler ve iş adamları. Otomatlarda, gümrüksüz ürünleri 60 saniyeden kısa sürede sipariş edebilir, ödeyebilir ve kurallara uygun olarak paketlenmiş teslim alabiliyorsunuz. Ödemeyi de dijital veya temassız gerçekleştiriyorsunuz.

Otomatik perakende çözümü, başta tütün olmak üzere en çok satan duty free ürünlerinden oluşan etkileşimli bir dokunmatik ekran menüsüne sahip. Dijital birim aynı zamanda parfüm, cilt bakımı, kozmetik ve gümrük vergisi ödenmiş diğer ürünler gibi diğer gümrüksüz ürünlerin satışını da gerçekleştirebiliyor.

Seyahat veya yaş kontrolü

Seyahat ve yaş kontrolleri, biniş pasaportları ve kimlik kartları için entegre tarayıcı ile yapılmakta, ödeme yapıldığında ilgili kompartıman kapıları otomatik olarak açılmakta ve müşteri eşyalarını alabilmekte ve ilgili gümrük belgeleri ve makbuzları düzenlenmekte.

Otomat birimi, Cenevre Havalimanı’ndaki Aelia Duty Free mağazasının dışındaki geliş salonuna, mağazanın açılış saatlerini tamamlamak ve son anlık satın alma fırsatını en üst düzeye çıkarmak için yerleştirildi. Bakalım diğer havalimanları bu uygulamaya geçecek mi?

Lagardère Travel Retail İsviçre CEO’su Pascal Le Droff “Bu yeni dijital kurulum, ilk tam otomatik, self servis satış kanalımızı başlattığımızı gösteriyor ve bu da, operasyonel maliyetlerimizi optimize ederken, aynı zamanda, Avrupa’da uygun olmayan bir ticari alandan artımlı gelir elde edecek. havalimanı. Uluslararası yolcu sayılarının artmaya başlamasıyla birlikte dijital dönüşümün ön saflarında yer almak ve mevcut duty free alışverişçilerimize daha iyi hizmet veren yenilikleri nasıl sunabileceğimizi aktif olarak keşfetmek ve yenilerine ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Inflyter’ın Kurucusu ve CEO’su Wassim Saadé ise “Gezginlerin beklediği yeni ve kullanışlı dijital gümrüksüz alışveriş deneyimleri sunma vizyonumuzu paylaşan ve dijital inovasyonun nasıl artan gelir ve henüz gerçekleşmemiş olan gizli ticari fırsatları ortaya çıkarmak. Dijital gümrüksüz gelirlerini artırmak için Lagardère Travel Retail Switzerland’ı nasıl daha fazla destekleyebileceğimiz konusunda heyecanlıyız.”

Cenevre Havalimanı Ticari Direktörü Pierre Germain “Yolcularımıza yepyeni, dünya lideri alışveriş ve hizmet deneyimleri sunmaya devam ederken, Lagardère Travel Retail Switzerland ve Inflyter tarafından yönetilen dijital duty free girişimlerini tam olarak desteklemekten son derece memnunuz. Bu yenilikçi, tamamen dijital, otomatik perakende birimi, gelen yolcularımıza nasıl, nerede ve ne zaman alışveriş yapacakları konusunda başka bir seçenek sunuyor ve perakende ortaklarımıza yeni satış kanalları ve işleri için gelir fırsatları sağlama konusunda yardımcı olmamızı sağlıyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala