Uçuş Tüyoları

Dijital pasaportu ilk deneyen Katar Havayolları

Katar Havayolları-Qatar Airways, Orta Doğu’da Uluslararası Havayolu Taşıyıcıları Birliği IATA’nın geliştirdiği Travel Pass “Digital Passport” Mobil Uygulamasını deneyen ilk havayolu oldu.

Havayolunun Doha – İstanbul rotasında seyahat eden yolcular, havayolunun daha temassız ve güvenli bir seyahat deneyimi sunma vizyonunda önemli bir rol oynayacağı düşünülen “Dijital Pasaport” uygulamasını ilk deneyimleyen grup olacak.

IATA Travel Pass, yolcuların gidecekleri ülkelerdeki COVID-19 sağlık düzenlemeleri hakkında güncel bilgiler almalarını ve seyahate uygun olduklarını doğrulamak için COVID-19 test sonuçlarının havayollarıyla paylaşılmasını da sağlıyor.

İLK DENEME

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker: “Güvenlik, yenilikçilik ve müşteri deneyiminde dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden birisi olarak, yolcularımızın her zaman sorunsuz bir şekilde seyahat etmelerine yardımcı olacak dijital çözümler sunma konusunda sektörün en sağlam oyuncusu olmaya devam edeceğiz.Güçlü veri gizliliği uyumluluğu, uzun süredir devam eden ve sürekli değişen ülke giriş kuralları göz önüne alındığında uçtan uca bir çözüm sunma yeteneği ile IATA Travel Pass’ın sektörün sorunlarına en güvenilir ve yenilikçi çözüm olduğuna inanıyoruz. Orta Doğu’da bu teknolojiyi deneyen ilk havayolu şirketi olmaktan ve dünyada bu platformu deneyen havayolları arasında ön saflarda yer almaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

“SEYAHAT ETMEYE UYGUN”

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac şunları söyledi: “Qatar Airways’in IATA Travel Pass entegrasyonu küresel seyahati yeniden canlandırma yolunda önemli bir kilometre taşıdır. Hükümetler, seyahat edebilmek için test veya aşı sertifikaları talep ediyor, IATA seyahat uygulaması yolcuların kimlik bilgilerini güvenli ve kolay bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. IATA Travel Pass kullanan tüm yolcular, verilerinin korunduğundan emin olabilir. Hükümetler ‘Seyahat etmeye uygun’ ibaresini gördüklerinde gerçek ve doğrulanmış bir kimlik bilgisi olduğuna güvenebilirler.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap