Uçuş Tüyoları

Bedavaya koltuk yok

Havayolu şirketleri artık yolcuların seçtiği koltuklar için ek ücret alıyor. Özellikle de acil çıkış kapısı önünde veya en öndeki koltuklar daha yüksek fiyattan satılıyor. Hangi koltuk ne kadar? 

TÜRK HAVA YOLLARI: Business class’ta koltuk seçiminiz için herhangi bir ücret alınmıyor. Ekonomide ise iç hatlarda son 24 saat hariç 25 TL vererek koltuk seçimi yapabiliyorsunuz. Uçuşa 24 saat ve daha az kaldıysa ise koltuk seçimi ücretsiz. THY iç hatta aralığın geniş olduğu koltuklar için 40 TL alıyor. Dış hatlarda ise koltuk seçimi ücretsiz. Ama diz mesafesi geniş koltuk isterseniz 19 dolardan başlıyor. Kıtalararası uçuşlarda ise bu rakam 109 dolara kadar çıkıyor. THY’nin alt markası AnadoluJet’te ise 6 saat kala ücretsiz seçim yapılabiliyor. Ama geniş koltuklar 15 ila 40 TL arasında ücret ile seçilebiliyor.

pegasus a321neo

PEGASUS: Ön sıralardaki koltukları isterseniz iç hatlarda 17 TL, dış hatlarda 13 dolardan başlayan fiyatlar talep ediliyor. Ekstra diz mesafesine sahip koltuklar iç hatlarda 26 TL, dış hatlar 22 dolardan, pencere kenarı veya koridor tarafı iç hatlarda 16 TL, dış hatlar 11 dolardan, diğer koltuklar iç hatlarda 15 TL, yurt dışı için de 11 dolardan başlıyor.

SUNEXPRESS: Diz mesafesi geniş acil çıkış kapısı koltukları iç hatta 40 TL, dış hatlar 20 Euro, önde oturmak için iç hatlarda 40 TL, dış hatlar 20 Euro, istediğiniz her hangi bir koltuk yani pencere veya koridor için iç hatlarda 10 TL, dış hatlarda 10 Euro’dan başlayan fiyatlar talep ediyor.

ONUR AIR: İç hatlarda 15 TL, dış hat seferlerinde ise 15 Euro fark ederek koltuk seçimi yapılabiliyor. Onur Air koltuk sezimi yapanlara ayrıca bir adet sandviç ve içeceği de ücretsiz sunuyor. İç hat 30 TL, dış hatta ise 30 Euro fark verilerek daha geniş koltuklar seçebilirsiniz. Bu tercihte bulunanlara iç hatlarda sandviç ve içecek, dış hatta ise sıcak yemek ve içecek de ücretsiz ikram ediliyor.

Etiketler

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap