Yerli Savunma Sistemleri

ASELSAN’dan 35,5 milyon dolarlık ihracat

ASELSAN, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasında yeni bir ihracat sözleşmesi açıklandı. Toplam 35.5 milyon dolarlık anlaşma, aviyonik sistemleri kapsıyor.

Konuyla ilgili olarak şirket tarafından yapılan açıklamada, “ASELSAN, uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik aviyonik sistemlerin ihracatı ile ilgili toplam bedeli 35.538.737 ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2022-2023 yıllarında gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

ASELSAN’IN AVİONİK SİSTEMLERİ

ASELSAN’ın aviyonik ve seyrüsefer sistemleri ürün ailesinde; görev uçuş kontrol bilgisayarları, gösterge sistemleri, görev sistemleri, ataletsel seyrüsefer sistemleri, silah yönetim sistemleri, elektro-optik sistemler ve haberleşme sistemleri öne çıkıyor.

Şirket daha önce; savaş uçakları için tasarlanmış yeni nesil, çok algılayıcılı hedefleme podu olan ASELPOD ile ihracat başarısı yakalamıştı. ASELPOD, halihazırda Pakistan Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan JF-17 Thunder savaş uçaklarında aktif olarak kullanılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap