Türk Savunma Sanayi

TUSAŞ Malezya’da ofis açtı

Son dönemde Malezya’daki havacılık ihalelerine odaklanan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ),  Malezya’nın ticaret başkenti Selangor’da yer alan Cyberview Futurise yerleşkesinde yeni bir ofis açtı. TUSAŞ, Malezya ile savunma sanayii ve havacılık alanında ortak yeni projeler için çalışmalarına başladı. 

Dünya genelinde yer alan 10’u aşkın teknoloji ofislerine bir yenisini daha kazandıran Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin yeni adresi Malezya oldu. Malezya ile uzun yıllara dayanan yakın ilişkileri savunma ve havacılık alanında pekiştirecek olan yeni ofiste görev alacak mühendisler, dünya havacılık ekosistemine yönelik İnsansız Hava Aracı’ndan Jet Eğitim Uçağına, Helikopter projelerinden modernizasyon programlarına birçok alanda ortak çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyor. 

Kotil anlaşmaya imza atacak

Malezya’nın önemine binaen stratejik işbirliklerinin çok önemli olacağını vurgulayan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, Malezya ziyareti kapsamında önemli görüşmeler gerçekleştirecek. Malezya’nın teknoloji tedarikçisi olarak bilinen MIMOS’u ziyaret edecek olan Temel Kotil ardından Malacca şehrine giderek HÜRJET ile ilgili CTRM firması ile MoU imzalayacak. 

Yeni açılan ofise ilişkin görüşlerini dile getiren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil “Yeni ofisimiz kapsamında istihdam edeceğimiz mühendisler ile İki ülke arasındaki bağları kuvvetlendirecek, havacılık ve savunma alanında Malezya ve Türkiye’nin ortak projeler geliştirmesine yönelik önemli çalışmalara ev sahipliği yapacağız. Böylece havacılık, uzay ve savunma alanında sahip olduğumuz yarım asırlık havacılık birikimini Malezya ile gerçekleştireceğimiz ortak çalışmalar kapsamında genişletmeyi ve bölgelerimiz başta olmak üzere global havacılık endüstrisine güç katmayı hedefliyoruz. Malezya’da yeni açılacak olan ofisimizin iki ülke ilişkileri açısından hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala