Savunma

SSİK kararları açıklandı

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Gerçekleştirilen toplantıda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne alınacak milli sistemler konuşuldu. Toplantı ardından şu açıklama yapıldı:

“Toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi: “Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik konular ele alınmıştır. Bu kapsamda; elektronik harp ve radar sistemleri, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, insansız kara araçları, ekipman ve teçhizatlar, modernizasyon ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır. Toplantıda savunma sanayii ekosistemimizin daha da güçlenmesi için kurumlar arası koordinasyonun önemine dikkat çekilmiştir.

Türkiye; yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla, tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.”

SSİK toplantısında neler konuşuldu?

➤ Elektronik harp ve radar sistemleri,

➤ Haberleşme ve bilgi sistemleri,

➤ Mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar,

➤ İnsansız kara araçları,

➤ Ekipman ve teçhizatlar,

➤ Modernizasyon ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap