Savunma

Rusya: Türkiye’ye Su-35 ve Su-57 satışına hazırız

Rusya bir kez daha Türkiye’nin savaş uçağı ihtiyacını karşılamak için hazır olduklarını açıklaması dikkat çekti. 

Rusya federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS’nin yetkililerinin Türkiye’ye Su-35 ya da Su-57 jetleri tedariki üstüne yapılan görüşmelerde ilerleme sağlanıp sağlanamadığı sorusuna “Defalarca söylediğimiz gibi, yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rus yapımı askeri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” dedi.

FSVTS yetkilisi Rus basınına açıklamalarında, Türkiye tarafının daha önce Su-35 uçakları ile ilgilendiğini de belirtti ve söz konusu uçakların tedarikine ilişkin bir başvuru yapılması halinde görüşmeye hazır olduklarını kaydetti.

Rus yetkili bunun yanında, beşinci nesil Su-57 uçakları için de görüşmelere hazır olduklarını söyledi ancak bu uçakların üretiminde Rusya Savunma Bakanlığı’nın gereksinimlerine öncelik verileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Sag olsunlar biz almayalim. Biz kendi ucagimizi üretecegiz. Hem Rus ucak teknolojisi bizim kalite standartlarimizi karsilamiyor. Ama belki ortak üretim düsünülebilir. Kaportasi ve motoru ruslardan radari mühimmati yedek parcalari vsr. bizden olursa belki olur.

  2. F-35 i ABD vermiyor. Yunanistan F-35 alıyor.Türkiye MMU nun seri üretimini 2030 da belki yapacak!Yani o zamana kadar Türkiye=0 Yunanista=100 F-35 e sahip olacak biz SU-57 de almayalım? İHA SİHA ve eskimiş hurda F-16 ve çöplük F-4 lerle hava sahamızı koruyamayalım! Bu kafayla mavi vatan masaldan da öte hayal!

  3. Amerikan Ford marka otomobil de aynı prensiple çalışır Rus Lada marka Alman Mersedes BMW Volswagen marka Japon Toyota Honda Nissan marka Fransız Renault Citroën Peugeot marka otomobil de aynı prensipte çalışır. Yani bütün otomobiller aynı prensiple çalışır. Uçaklarda böyledir. Rus SU- 57 de Amerikan F- 35 de aynı prensiple çalışır. Ama S-400 leri Türkiye ye aldıran bizim eski generaller SU-57 uçaklarına gelince bir türlü Türkiye ye aldırmazlar! Bu adamlar Türkiye nin 5 nesil uçağa sahip olmasını istemeyen kötü adamlar! Bu adamlar F-35 e de SU-57 ye de karşılar!

  4. Sanki SU57 kapıda bekliyor bizi . Daha 1 filo bile almadı rusya sence almaya kalksak ne zaman sıra gelir?

  5. S-400 sistemini Doğu Perinçek in tayfası İsmail Hakkı Pekin Beyazıt Karataş v.b. eski generaller aldırmadı! Hulusi Akar ve Tayyip Erdoğan ı kontrol eden bu tayfa! Bu adamlar Türkiye ye F-35 i de SU-57 yi de aldırmıyorlar! Amaçları ne anlamıyorum? Dünya da teknoloji iki şekilde elde edilir.Ya teknoloji transferi yada teknoloji hırsızlığı! Siz bir silah sistemini satın aldığınızda aslında teknolojiyi de transfer etmiş oluyorsunuz. Çünkü siz satın aldığınız sistemi tersine mühendislikle kopyalayıp kendi sisteminizi üretebilirsiniz. Yani F-35 deki teknolojileri boşu boşuna icat ederek zaman kaybetmemiş olursunuz . Yani lafın kısası Dünya da 5.nesil savaş uçağı icat edildi ve Tekrar F-35 i ve SU-57 yi icat etmeye gerek yok! Benim bu söylediklerimi akıllı yönetilen ülke yönetimleri yapıyorlar! Türkiye iyi yönetilmediği için geri kalmaya mahkum! Ayrıca Ruslar SU-57 leri Türkiye ye vermeye hazırız diyor! Bunun üzerine Ruslardan daha ne söylemelerini bekliyorsunuz! Ruslar daha ne yapsın?

  6. Rusyanın vermeye hazırız aciklaması dış politika ve nato Türkiye ilişkilerini kaşımaktan başka bişey değil. Peki halihazırda müthiş bir birikimimiz var F16 konusunda . Neden tersine mühendislik yapmadık ?

  7. Pakistan F-16 yı tersine mühendislikle JF-17 uçağını yaptı. Türkiye neden yapmadı? Bunun cevabını Türkiye’nin Pentagon u olan ve Türkiye yi yöneten Genelkurmay ki Generaller verebilir? Rusya Batıdan teknoloji hırsızlığı yaparak Mig leri SU ları yapıyor! Çin Rusya dan aldığı Mig leri ve SU ları kopyalayarak J serisi uçakları yapıyor? Biz malesef Çöplük F-4 lere mahkum kaldık? O çöplükleri uçuranlara Allah kolaylık versin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap