Savunma

Pakistan: “T129 alım sürecinden vazgeçmedik”

Önceki gün Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü (DG ISPR) Tümgeneral Babar Iftikhar’ın ABD’nin onay vermemesi nedeniyle Türkiye’den T129 ATAK helikopter alımından vaz geçildiği yönündeki sözlerine Pakistanlı yetkililer açıklama yaptı.

Türkiye’den T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri alımından vazgeçilmediği belirtti. SavunmasanayiST.com sitesinin haberine göre Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü (DG ISPR) Tümgeneral Babar Iftikhar, geçtiğimiz gün bir basın toplantısı düzenledi. Tümgeneral Iftikhar tarafından İngilizce olarak yapılan açıklama üzerinden; Pakistan’ın, Türkiye’den T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri alımından vazgeçtiği yönünde anlamlar çıkarılmıştı.

Askeri ve diplomatik yetkililer, Türk ve Pakistan medyasında yer bulan söz konusu açıklamayla ilgili olarak SavunmaSanayiST.com’a açıklamada bulundular.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada; Pakistan’ın, Türkiye’den 30 adetlik TUSAŞ T129 ATAK Helikopteri alımından vazgeçmediği ve Pakistanlı Askeri Sözcü’nün söz konusu açıklamalarının yanlış anlaşıldığı bilgilerine yer verildi. Türkiye ve Pakistan, ATAK helikopterinin Pakistan Ordusu’na kazandırılması için yakın iş birliğine devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala