EğitimSavunma

HAVELSAN’dan KOVAN Akademi için OSTİM ile iş birliği

Türk savunma sanayiinin simülasyon merkezi ve yazılım evi olan HAVELSAN, KOVAN Akademi için OSTİM Teknik Üniversitesi ile iş birliği anlaşması gerçekleştirildi. Anlaşmayı HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yulek tarafından imzalandı.

Milli Teknoloji Hamlesinin en kritik projelerinden HAVELSAN KOVAN Projesi’nin önemli adımlarından biri de teknoloji eğitim süreci olacak. HAVELSAN KOVAN Akademi ile üniversite öğrencileri, yeni nesil iş yönetimi alanındaki bu milli teknolojiyi eğitim hayatında öğrenme ve mühendislik yeteneklerini geliştirme fırsatı bulacak.

Protokol kapsamında HAVELSAN ile OSTİM Teknik Üniversitesi arasında, HAVELSAN KOVAN Akademi dışında, açık kaynak teknolojileri alanında da akademi oluşturulacak.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, “HAVELSAN KOVAN Akademi’de sertifikasyon eğitimleri verilmesini ve yerli veri tabanımızla tüm kurumlarımızın işlemlerini gerçekleştirmesini istiyoruz” diye konuştu.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat YÜLEK ise sanayi ile bağlantılı birçok bölümü olan Üniversite için anlaşmanın önemine değinerek, “Gözbebeği kurumumuz HAVELSAN ile birçok alanda iş birliği yapmak istiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala