Hava Kuvvetleri

Gulfstream, İsrail Hava Kuvvetlerine Özel Görev Uçağı teslim etti

ABD’li Gulfstream şirketi, kritik gözetim operasyonlarını desteklemek ve geliştirmek için İsrail Hava Kuvvetlerine Gulfstream G550 özel görev uçağı verdiğini duyurdu.

“İsrail, yıllardır Gulfstream özel misyon müşterisi olmuştur ve bize duydukları güvenden dolayı minnettarız.” diyen Gulfstream başkanı Mark Burns, “Eşsiz performans yetenekleriyle, modifiye edilmiş uçağımız, hükümetlerin ve orduların dünya çapında yürüttüğü zorlu görevleri uçurabilir. Platformlarımızın sağladığı olağanüstü güvenilirlik ve kendini işine adamış ekiplerimizin uzmanlığıyla birleştiğinde, Gulfstream’in özel görev hizmetleri rakipsizdir.” dedi.

Gulfstream mühendisleri, özel gözetim için değiştirilen G550’nin dış ve uçuş güvertesindeki ayarlamaları tasarladı ve üretim ekibi, Savannah’daki özel görev modifikasyon tesislerinde gözetim platformunu inşa etti.

Gulfstream, 40’tan fazla ülkede hükümetlere ve ordulara teslim edilen 200’den fazla uçakla 50 yılı aşkın süredir özel görev uçakları üretiyor. Uçağın yetenekleri arasında, havadan güvenlik operasyonları, gelişmiş tıbbi tahliye, havadan araştırma ve öncelikli nakliye görevleri yeralıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap