Kariyer

Maaşlar eski haline ne zaman gelecek?

Özellikle Türk Hava Yolları’nın pilot ve kabin memurlarının maaşlarında yaptığı kesinti, uzun zamandır uçuş ekiplerinin en fazla şikayet ettiği konuların başında geliyor. Artan dövizle birlikte daha da eriyen maaşları nedeniyle bir çok THY pilotu yurtdışındaki şirketlere başvurmuş durumda.

Bu gelişmeler yaşanırken, kulislerde en çok konuşulan konuların başında maaşların Ocak 2022’den itibaren eski haline dönebileceği konuşuluyor. Henüz resmi bir açıklama yok. Ancak bu konuda THY ve Hava-İş sendikası arasında yapılan görüşmelerde ciddi bir yol alındığı da ifade ediliyor.

Hava-İş açıklama yaptı

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş), THY ile yapılan görüşmelerin olumlu ilerlediğini ve müjdeli haberin kısa zamanda paylaşılacağını duyurdu.

HAVA-İŞ Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal tarafından sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Değerli mesai arkadaşlarım, Pandemi dönemindeki fedakârlığınızın karşılıksız kalmayacağını söylemiş ve Temmuz’da, feragatinizin %10’unu geri almıştık. Aynı amaçla 2. görüşmemiz devam etmektedir. Ay başında geçerli olacak müjdemizi sizlerle en kısa zamanda paylaşacağız.”

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala