Kariyer

Hindu milliyetçileri Aycı’nın Air India’nın başına gelmesine karşı

Tata Group tarafından Ocak ayında satın alınan Hindistan Havayolları Air India’nın başına 1 Nisan’dan itibaren İlker Aycı’nın atanması ülkede bazı gruplar tarafından rahatsızlıkla karşılandı. Reuters’ın haberine göre, Hindistan’ın iktidar partisine yakın bir Hindu milliyetçisi grup, hükümeti THY’nin eski Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın Air India CEO’su olarak atanmasını engellemeye çağırıyor.

Bu parti, halen iktidardaki Başbakan Narendra Modi’nin partisinin ideolojik ebeveyni Rashtriya Swayamsevak Sangh’ın ekonomik kanadından geliyor. 1994’ten itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çalışmaya başlayan İlker Aycı’nın geçmişinin incelenmesinin nasıl bir yol izleyeceği ise merakla bekleniyor.

Reuters’ın haberi için tıklayın

Türk Hava Yolları’nın eski yönetim kurulu başkanı Aycı, yorum için Reuters tarafından tekrarlanan çağrılara cevap vermedi.

İlker Aycı’nın personel politikası

Reuters’ın haberinin yanı sıra Hindistan Pilotlar Sendikası da Aycı’nın personel konusunda THY’de imza attığı uygulamaların bir benzerinin Air India’da da yapabileceğine dikkat çekiyor. Bu konuda çok sayıda haber Hindistan medyasında yapılıyor. 211 personelin işten çıkartılması, sendikaya müdahale gibi konular Hindistan’da gündemde.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala