HobiKitap

Türk Havacılık Kronolojisi yayınlandı

Uzun yıllar Türk Havacılığı konusunda çok sayıda yazı ve kitap yayınlayan Mustafa Kılıç, THK-13 kitabının genişletilmiş baskısının mürekkebi kurumadan yeni kitabını yayınladı. Ankara merkezli Sonçağ Kitapevi’nden yayınlanan Türk Havacılık Kronolojisi (THK Dizinseli), 1925’te başlayıp 2004 yılı sonuna kadar Türk Hava Kurumu tarihinin detaylarını ortaya koyuyor.

Toplam 394 sayfalık kitap aslında havacılık açısından doyurucu bir eser olmasının yanı sıra o yılların Türkiye’sine de bir bakış sunuyor. Mustafa Kılıç’ın uzun yıllar süren araştırmaları ile ortaya çıkan belgelerin yanı sıra o günleri yaşamış havacıların katkıları ile hazırlanan kitapta çok küçük detaylardan farklı boyutlara ulaşabilmek mümkün.

THK tarihiyle ilgili olarak benim dikkatimi çeken bilgiler, Türk Hava Kurumu Uçak Fabrikası’na aitti. O yılların şartlarında THK uçak üretmek zorunda kalmasına rağmen hem tasarım ofisi açmış hem de motor üretimi için ayrı bir fabrika kurulmuştu. Ne yazık ki bu fabrika özellikle İkinci Dünya Savaşı günlerinde Polonyalı mühendislerin desteği ile ilerleme kaydetse de teknoloji ve sistemlerin hızlı gelişmeler sonrasında demode kalması, yanlış ve plansız yönetim ile hem 1940’lar hem de  50’lerde yöneticilerin geleceği görememesi ile kapanmıştı.

SİPARİŞ VERENE MUSTAFA KILIÇ İMZALI GÖNDERİYOR

Kitabın dağıtımını yazar Mustafa Kılıç kendisi gerçekleştiriyor. Kitap bedeli kargo dâhil 50,00 TL’den satılan kitap için Mustafa Kılıç’ın İş Bankası hesap IBAN No: TR 45 0006 4000 0014 2680 3701 76 numaralı hesabına 50 TL’yi yatırdıktan sonra kendisine iletişim bilgileriniz 0 536 273 62 62 numaralı telefona WhattsApp üzerinden atabilirsiniz. Kitabın gönderimi PTT Kargo ile yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yurtdisindan tedarik edemiyorsak bu kitaplari, bir ise yaramiyorlar, hic olmazsa bizim acimizdan. Tuncay DENIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala