Dünya Havacılık Tarihi

Nostaljik uçaklar ABD Kıtasında yarışacak

1920’lerin öncü uçuşlarının izinden giden, 1900’lerin başında inşa edilen eski model 15 klasik uçak, Amerika Kıtasında gerçekten eşsiz bir ralli için havalanacak. Arjantin’in en güneyindeki Ushuaia kentinden 1 Kasım 2020’de başlayacak olan Ushuaia2USA Rallisi 14 Aralık’ta ABD’de sona erecek.

Çok eski uçakları alıp onlarla inanılmaz yolculuklar yapma arzusundan doğan VintageAirRally kapsamında Güney Amerika’da ilk kez gerçekleştirilecek olan Ushuaia2USA Rallisine 73 ülkeden 675 ekip başvursa da, Avustralya (2), Brezilya, Fransa, İrlanda, İtalya (2), Norveç, Polonya, İngiltere (2) ve ABD (4) olmak üzere 9 ülkeden 15 ekip bu maceraya katılabilecek.

Dünyanın en güneydeki şehri unvanını taşıyan Ushuaia’daki Malvinas Havaalanından başlayarak ABD’de sona erecek olan ralli altı hafta sürecek ve 10 bin kilometreyi aşan bir mesafe kat edilecek.

Bu muhteşem, nostaljik uçakları uçurmanın zorluğunu ve o ilk günlerdeki rekabet ortamı yeniden yaşatacak olan rallide mümkün olduğunca, kıta boyunca gezginler için her zaman hayranlık uyandıran orijinal posta ve yolcu rotaları takip edilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap