Haberler

Polis çevirdiğinde apron kartı geçmiyor!

Salgında rakamların artmasıyla birlikte tüm Türkiye 17 günlük tam kapanmaya geçti. Bir çok çalışan görevli olarak bu dönemde işe gidecek. Ancak yeni kurallara dikkat. 

Daha önceden hafta sonu yapılan kapanmalarda, bir çok havacılık sektörü çalışanı polis veya jandarma çevirdiğinde apron kartı veya aracındaki üniformasını göstererek kontrolden geçiyordu. Artık yeni kurallar bu  duruma izin vermiyor. Çevirmelerde İçişleri Bakanlığı’dan alınmış özel görev bildirim belgesi gösterilme şartı getirildi.

İNSAN KAYNAKLARI BÖLÜMÜ SABAHA KADAR ÇALIŞIYOR

Bu belgenin çıkartılabilmesi için havacılık şirketlerinin İnsan Kaynakları Bölümleri sabahlara kadar çalışarak izin çıkarmaya uğraşıyor. E-devlet sitesinin zaman zaman çökmesi nedeniyle zor durumdaki şirketler bazı izin kağıtlarını İstanbul Havalimanı’nda mülki idare amirliği üzerinden alıyor. 

Sistemsel yoğunluk, erişim hatası gibi nedenlerden dolayı zamanında görev belgesi alınamaması durumunda bir defaya mahsus en fazla üç gün geçerli olmak kaydıyla görev belgesi formu manuel doldurulabilecek ve çalışan, işyeri ve firma yetkilisinin imzasıyla düzenlenebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap