Ödül

ASELSAN’a Uluslararası İş Güvenliği Ödülü

ASELSAN, dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International SafetyAwards) layık görüldü. ASELSAN bu ödülü, savunma sektöründe Türkiye’den alan tek şirket oldu.

ASELSAN, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki uygulamalarıyla global bir başarıya daha imza attı. ASELSAN, İngiltere merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan British SafetyCouncil tarafından düzenlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında dünyadaki en prestijli ödüllerin başında gelen “Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri (International SafetyAwards)” kapsamında, savunma sektöründe Türkiye’den ödül alan tek şirket oldu.
2022 Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri için 39 farklı ülkeden çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalar başvuru yaptı. Ödüller; firmaların büyüklüğüne ve sektörlerine bakılmaksızın, iş güvenliği ve çalışanlarının refahına ilişkin firmaların ne gibi taahhütlerde bulunduğu ve bu taahhütlerin hayata geçirilmesi için hangi uygulamaların gerçekleştirildiğine dair açıklama ve kanıtlar dikkate alınarak verildi.  “Distinction”, “Merit” ve “Pass” başlıkları ile üç ayrı kategoride verilen ödüllerde ASELSAN, en prestijli olan “Distinction” kategorisindeki ödülü almaya hak kazandı.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “ASELSAN olarak, ülkemize ve insanımıza karşı sorumluluk misyonumuzla pek çok konuda olduğu gibi çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği konusunda da sektörümüze liderlik etmek bizi gururlandırıyor. ASELSAN ailemize verdiğimiz değerin göstergesi olan global bir başarıyı daha ülkemiz adına kazandığımız için mutluyuz. Milli mühendislik gücümüzle bağımsız teknolojilere odaklanırken çalışanlarımızın iş güvenliğinden gelişimlerine kadar pek çok alanda onlara katkı sunmayı, tüm teknolojilerimizde olduğu gibi hep daha iyisini hedeflemeyi sürdüreceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala