Haberler

İngiltere için kırmızı listeden çıktık ama karantinaya devam

Türkiye, dün İngiltere tarafından alınan karar ile kırmızı listeden çıkartılmıştı. Ancak Türkiye’de aşı olan yolcuların İngiltere’de 10 günlük karantinaya girecek. Karar, Türkiye’nin İngiltere’deki baş konsolosluğu tarafından açıklandı.

İşte 22 Eylül’den itibaren uygulanacak yeni kurallar:

– Ülkemizden İngiltere’ye seyahat, Birleşik Krallık (BK) vatandaşı olmayanlar ve BK’da oturum izni olmayanlar için de mümkün hale gelecektir.

– Ülkemizden gelen yolcular için zorunlu otel karantinası uygulaması kaldırılacaktır.

– Ülkemizden İngiltere’ye seyahatlerde, seyahatten önceki son 72 saat içinde yaptırılmış, negatif PCR testi sonucu ibraz etmek gerekecektir.

– Her iki doz aşısını BK, ABD, AB ve EFTA üyesi ülkelerde yaptıran ve bunu belgeleyen yolcuların varışlarını takip eden iki gün içerisinde test yaptırmaları yeterli olacaktır.

– Her iki doz aşısını bu ülkeler haricinde yaptıranlar (ülkemizde yapılan aşılar da halen bu kategoridedir) ile henüz aşılarının her iki dozunu da yaptırmamış olanların ise kalacakları adreste 10 gün süreyle karantinaya girmeleri ve ülkeye girişlerini takip eden 48 saat içerisinde bir PCR testi ve karantinanın 8. gününden itibaren ikinci bir PCR testi sonucu ibraz etmeleri gerekecektir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap