Haberler

Kaptan Müniroglu, 21 bin 500 saat uçup emekli oldu

SunExpress Havayolları’nda 2009 yılından bu yana kaptan pilot olarak görev alan Sedat Müniroğlu, son seferini Gaziantep-Antalya arasında yaparak emekli oldu.  Gökyüzünde 43 yıl uçan ve 21 bin 500 uçuş saatini tamamlayan Sedat Müniroğlu, pilotluk kariyerine veda etti.

SunExpress ailesi, Sedat Müniroğlu’na Türk Sivil Havacılığı’na ve SunExpress’e yaptığı değerli katkılarından dolayı teşekkür ederek, sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu emeklilik yılları diledi.

1974’te Hava Harp Okulu’na girdi

20 Ekim 1956 yılında Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde doğan Kaptan Pilot Sedat Müniroğlu, lise eğitimini Kuleli Askerî Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1974 yılında Hava Harp Okulu’na girmiş ve 1978 yılında Teğmen rütbesiyle mezun olmuştur.

Uçuş Okulu mezuniyetini takiben Hava Kuvvetleri’nin çeşitli üslerinde ve filolarında hem harbe hazırlık hem de muharip pilot öğretmenliği yapan Müniroğlu, Hava Kuvvetleri görevleri esnasında yurt içi ve yurt dışı çeşitli kurslara ilave olarak NATO’da üç yıl görev almıştır.

1997 yılında Hava Kuvvetleri’nden emekli olarak Onur Havayolları’na katılmış ve takip eden yıllarda Freebird, MNG, Kuzu Kargo ve Corendon Havayolları’nda görev yapmıştır. 2005 yılında AYJET Uçuş Okulu’nun kurucu kadrosunda yer alan Kaptan Sedat Müniroğlu, 2009 yılında SunExpress ailesine katılmış ve bugüne kadar Kaptan Pilot, LTI, TRI ve TRE görevlerinde bulunmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap