Haberler

Kabin memurundan sokak hayvanlarına yuva

Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak görev yapan ve Uçan Patiler oluşumu ile önemli bir sosyal sorumluluk hareketine imza atan Duru Dilek Bozan, kış şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları için kulübe bağışı projesini hayata geçirdi.  

Pandemi döneminde insanların evlerinde kalmaya özen göstermesi nedeniyle sokak hayvanlarının daha da yalnızlaştığını gören yardımsever Türk Hava Yolları ailesinin ve hayvan severlerin desteğiyle şimdiye kadar 58 tane ahşap köpek kulübesini ihtiyaç duyulan bölgelere kurdu. 

58 kulübe yapıldı

Pandeminin ilk günlerinden itibaren yardımseverlerin desteğiyle sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılayan genç kabin memuru kış aylarının gelmesiyle beslediği hayvanların bir yuvaya ihtiyaç duyduğunu fark ederek projesinin kapsamını genişletti. Duru Dilek Bozan, sosyal medya hesabını takip eden yardımseverlere Eylül ayında kulübe bağışı çağrısı yaparak harekete geçti. Bugüne kadar 58 kulübeyi belirlediği noktalara yerleştiren yardımsever kulübelerin içerisine battaniye de yerleştiriyor. 

Yardım çağrısı ile ilgili yorumlarını dile getiren Duru Dilek Bozan “Bugün bir salgın nedeniyle tüm dünya evde kalmaya özen gösteriyor, sokaklar virüs nedeniyle bizim için nasıl tehlikeyse hayvan dostlarımız için de kara kış o derecede tehlikeli ve onları saklanabilecekleri bir evleri yok. En temel ihtiyaçları olan gıdaya dahi ulaşamazken kış şartlarında bir de soğuklar ile mücadele edecekler. Üşüyor, ıslanıyor, korkuyor, aç kalıyor, susadığı için kirli su içiyor, dövülüyorlar. Bu dünyada yalnız değiliz, onlar bize Allah’ın emaneti dilsiz kullarıdır. Onların bu ihtiyaçlarını görmezden gelemeyiz.  Tüm hayvanseverleri, kulübe ve mama bağışı yapmaya davet ediyorum.” dedi. 

“Doğum Günü Hediyesi Olarak Mama Bağışı Yapabilirsiniz”

Yapılan yardımları artırmak amacıyla yeni fikirler geliştiren Duru Dilek Bozan sevdiklerine doğum günü hediyesi fikri arayanları sokak hayvanları için bağış yapmaya davet ediyor. Sevdiklerinin doğum gününü mama ya da kulübe bağışı yaparak kutlayan kişiler için özel bir video da hazırlayan genç kadın hediye edilen mamaların sokak hayvanlarıyla bulştukları anları sosyal medya hesabından paylaşıyor. 

Hiçbir Ücret Ödemeden Yardım Yapmak Mümkün

Sokak hayvanları için bağış yapmak isteyen hayvan severleri uçan patiler isimli sosyal medya hesabındaki mama kumbarasına yönlendiren Duru Dilek Bozan mama bağışının yanında hiçbir ücret ödemeden yardım yapmanın dahi mümkün olduğunu belirtti. Bozan; “Anlaşmalı olduğum bir uygulama kullanıcılarının attığı adımları gün sonunda ödüle dönüştürüyor. Siz de bu ödülü uçan patiler’e mama olarak bağışlayabiliyorsunuz. Gönül istedikten sonra minik dostlarımızın yanında olmak çok kolay” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala