Haberler

İzinsiz uçuş bakanı görevinden etti

KKTC’ye Antalya’dan giden özel uçak krizi Turizm Bakanı Ünal Üstel’i görevinden etti. KKTC’de yaklaşık bir hafta önce Antalya’dan kalkan ve içindeki 9 kişinin karantina kurallarına uyulmadan özel izinle ülkeye alınması tepkiyle karşılanan özel uçak hükümet krizine neden olmuştu. SuperHaber’in duyurduğu gelişmeler, KKTC’de koalisyon hükümetinde ve mecliste tartışmalara neden olmuştu.

TURİZM BAKANI GÖREVDEN ALINDI

Hükümette sert tartışmalara ve krize neden olan özel uçağın sahibi Antalyalı turizmci Neşet Koçkar, yaptığı açıklama ile girdiği ihaleden çekildiğini açıklamış ve kamuoyundan özür dilemişti. Ancak bu gelişmeler de krizin dinmesine neden olmadı. KKTC’de Başbakan Ersin Tatar Hükümeti’nin Turizm Bakanı Ünal Üstel görevden alındı, yerine ise Kutlu Evren getirildi.

ANTALYALI ÜNLÜ İŞ ADAMI ÇIKMIŞTI

KKTC’de krize neden olan, hafta sonu beraberindeki 8 kişiyle özel Jetiyle KKTC’ye giden işadamının Antalyalı tanınmış turizmci, ANEX Turizmin yönetim kurulu başkanı Neşet Koçkar olduğu ortaya çıkmıştı. Antalya’da ve bir çok ülkede turizm seyahat acentası ve otelleri bulunan iş adamı ve yanındaki 8 kişinin KKTC’ye özel izinle karantinasız giriş yapmaları krize neden olmuştu.

İşadamı Koçkar’ın karantina uygulamasına sokulmadan ülkeye alınası ve bir otele yerleştirilmesi hükümet ortağı partilerde büyük gerginliğe yol açarken, yapılan 3 ayrı açıklama ile kriz devam etmiş ve mecliste büyük tartışmalara neden olmuştu. (Superhaber)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap