Haberler

İşsiz kalan kaptan pilot intihar etti

Malezyalı düşük maliyetli havayolu şirketi AirAsia’da 13 yıldır görev yapan ve salgın nedeniyle 2 ay önce işten çıkartılan Kaptan Pilot Sanjiv Daevin, intihar etti. Daevin’in bir süredir bunalımda olduğu öğrenildi.

35 yaşındaki pilot, 2007 yılında uçuş eğitimini AirAsia adına tamamlayıp havayoluna girmişti. Şirkette 5 yıl ikinci pilot olarak uçtuktan sonra gerekli eğitimi alarak kaptan pilotluğa yükseltildi. Uçmayı seven, ekip arkadaşları ile uyumlu bir pilottu. 

Ancak her şey bu yıl başında dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile alt üst oldu. Uçuşların durması nedeniyle AirAsia personel çıkarmak zorunda kaldı. İki ay önce işten çıkartılan 100 pilottan biri de Sanjiv Daevin’di. Bu durum onu hem psikolojik hem de maddi olarak altüst etmişti.

Kendini daha çok müziğe verdi. Füzyon müzik yapan Aseana Percussion Unit (A.P.U) grubu ile çalışıyordu. Viyolin, klavye ve perküsyon çalıyordu. Manevi olarak müzik yaparak rahatlamaya çalışıyordu. Bir gün yeniden gökyüzüne dönmenin hayalini kuruyordu.

Ancak bir kaç gün önce 12’nci katta bulunan evinin balkonundan atlayarak intihar etti. Malezya polisi hemen soruşturma başlattı. Yapılan araştırmada 35 yaşındaki kaptan pilotun intihar ettiği belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap