Haberler

İlker Aycı’nın Air India CEO’luğu başlamadan bitti

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alınan İlker Aycı, sürpriz bir şekilde Tata Group tarafından Air India-Hindistan Havayolları CEO’luğuna getirileceği açıklanmıştı. Aycı göreve 1 Nisan’da başlayacaktı.

Ancak Hindistan medyasında arka arkaya çıkan haberler sonrasında Aycı bugün bir açıklama yaparak görevden çekildiğini bildirdi.

Aycı, “Tata Group bünyesindeki Air India CEO’luk görevinin Hindistan kamuoyunda bazı çevreler tarafından farklı bir zemine çekilme çabasını yakından izliyorum. Kariyerim boyunca kurum menfaatini ve daha önemlisi kişisel hayatımla ailemin huzur ve güvenliğini ön planda tutmayı tercih eden bir yönetici olarak, bu tartışmalar sürecinde göreve başlamanın doğru ve onurlu bir seçim olmayacağına karar verdim” dedi.

İşte o açıklama

“Air India’yı yönetme ve geleceğini şekillendirme görevi için Tata Group’un şahsıma sunduğu bu teklife bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

Ancak Tata Sons Yönetim Kurulu Başkanı Mr. N. Chandrasekaran ile de yaptığım görüşme sonucunda, ailemin huzuru ve mutluluğu için ve aynı zamanda global bir şirket olarak saygı duyduğum Tata Group’un olumsuz etkilenmemesi adına bu görevi uzun ve detaylı değerlendirmeler sonucunda reddetme kararı aldığımı kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Kariyerime farklı fırsatlarla devam edeceğimin; Türkiye’nin yetiştirdiği bir yönetici olarak global iş dünyasında değer yaratmak amacıyla çalışmalarımı sürdüreceğimin altını çizmek isterim”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala