Haberler

Hitit’ten salgın döneminde Amerika kıtasına 3’üncü ihracat

 

Havayolu ve havacılık konusunda geliştirdiği yazılımlarla dünyanın önde gelen sektörel yazılım şirketlerinden Hitit, yeni bir anlaşmaya daha imza attı. Amerika kıtasında Karayiplerdeki St.Maarten adasının resmi havayolu şirketi olan Winair teknoloji altyapısını yüzde 100 Türk  sistemler ile yeniledi. Bu şirket Hitit’in iş birliği yaptığı ülke sayısını 25’e yükseltti.

49 yıldır bölge içinde ve Avrupa’ya yaptığı uçuşlarla bölgenin tercih edilen havayolu firmalarından olan Winair, rezervasyon anından başlayarak yolcuların uçuş deneyimine dokunan hizmetlerin bütününde dijitalleşme ve kullanıcı deneyimini iyileştirecek sistem entegrasyonunu hayata geçirdi. 

Anlaşma uyarınca Hitit’in havayolu raporlama sistemleri alanında ödüllü iş endeksi uygulamasını da satın alan Winair bu uygulama sayesinde, uçuşlar hakkındaki mevcut verileri en akıllı şekilde analiz adip, pandemi döneminde çok daha etkin uçuş stratejileri geliştirebilecek.

Pandemi döneminde aralıksız ihracat

Winair ile Hitit arasında yapılan anlaşmayı yorumlayan Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç: “Pandemiyi en zor göğüsleyen sektörlerin başında gelen havacılık, yolcu hizmet ve teknoloji alanlarına yatırım yapmaya ve dijitalleşme adımlarını pandemi döneminde hızlandırmaya başladı. Havayollarının bu bilinç ile hareket etmesi, Hitit’in hizmet verdiği havayolu sayısının pandemi döneminde de artmasını sağladı. Bu süreçte uzaktan bu kadar kapsamlı bir sistem geçişini başarıyla tamamladık. Ayrıca sadece 2020 içinde Amerika kıtasına yaptığımız üçüncü teknoloji ihracatı olması bizim açımızdan çok anlamlı. Hizmet kalitemiz ve müşterilerimizin olumlu referansları sayesinde ihracat yaptığımız ülke sayısını günden güne arttıracağımıza inanıyorum.” dedi. 

Winair’in CEO’su Michael Cleaver anlaşma ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Winair ile Hitit 6 ay boyunca uzaktan video konferanslar sayesinde kesintisiz bir sistem geçişi sürecini başarıyla tamamladı. Artık Hitit’in teknolojisi ile uçmaya başladık. Hitit ve Winair ekipleri arasındaki kusursuz koordinasyon ile tamamlanan sistem geçişimiz sonrasında yolcularımıza çok daha kapsamlı ürün ve hizmetler sunabiliyoruz. Hem kendi ekibimi hem de bizimle birlikte bir takım gibi çalışan Hitit ekibini çıkardıkları harika işten dolayı tebrik ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap