Haberler

Hitit ilk IATA NDC güncel sertifikasyonuna sahip şirket oldu

Havayolu bilişim çözümleri ile tüm dünyaya teknoloji ihraç eden Hitit, dünyada IATA’nın NDC altyapısının en son güncel sertifikasyonu (20.1) sahip olan ilk havacılık firması oldu. Sektörünün en büyük regülatif kuruluşu olan IATA’nın başlattığı bir program olan Yeni Dağıtım Kapasitesi (NDC) sertifikasyonu sayesinde havayolu firmalarının satış kanallarını çeşitlendirmesi sağlanıyor.  

Hitit, artık hizmet sunduğu 22 ülkeden 32 farklı havayolu firmasına satış kanallarını zenginleştirme olanağı sunacak. Yolcuların seyahat deneyimlerini çeşitlendirirken aynı zamanda kişiselleştirmesine olanak verecek bu altyapı sayesinde, Hitit’in sistemlerini kullanan havayolu firmaları daha şeffaf ve çok daha hızlı bir sistemle hizmet verebilecekler.

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç: “Havacılık teknolojileri pazarına yön veren önemli firmalardan biri olarak, bizler de içinden geçtiğimiz bu süreçte, dijitalleşmenin ve yeni teknolojilerin önümüzdeki dönemde ne kadar önemli bir rol oynayacağına bir kez daha şahit olduk. Havayolu firmaları bir toparlamaya sürecinde ve önümüzdeki aylar kayıpların telafisi için oldukça kritik geçecek. Bu süreçte bizler sektörün geleceği için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Bu çabalarımızın bir ürünü de stratejik ortağı olduğumuz IATA’nın NDC sertifikasyonunu güncellemek oldu. Bu sertifikasyonun en güncel haline sahip dünyadaki tek havacılık şirketi olarak, havayolu partnerlerimize pazarın rekabetçi koşulları içinde yüksek standartlarda kişiselleşmiş yolcu deneyimi sunmalarını sağlayacağız” dedi.

Hitit’in NDC 20.1 sertifikasyonu başarısı hakkında konuşan IATA Dağıtım Direktörü Yanik Hoyles: “Hitit’i gönülden tebrik ediyorum. En son ve güncel NDC 20.1. sertifikasyonuna sahip sektörün ilk firması olan Hitit, artık havayolu firmalarına perakende aşamasında ve dağıtım stratejilerinde en üst seviyede teknolojik hizmet verebilecek.” dedi.

IATA tarafından geliştirilen NDC; havacılık sektöründeki satış kanalları ile ürün yelpazesini yolcu lehine genişleten, yolculara çok zengin bir içerik sunan ve bunu tüm kanallar arasında şeffaf bir şekilde yapılmasını sağlayan XML temelli bir sistemdir. Havayolları, seyahat acentaları, küresel dağıtım sistemleri ve IT firmaları arasındaki iletişim kapasitesini genişleten NDC, bu yolla hava taşımacılığının kalitesini yolcular lehine geliştirmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap