Havayolları

Uçağın altından geçen bisikletler

Corendon Havayolları, Antalya’da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Tour of Antalya’ya sponsor oldu. Yarışta, Antalya Havalimanında bulunan alt geçitten geçen bisikletliler, Corendon Havayolları’nın Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı ile poz verdi.

20-23 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen Tour of Antalya uluslararası bisiklet yarışında, bisiklet dünyasının nadir görebileceği ancak organizasyon için “klasik” olarak tanımlanabilecek bir an tekrar yaşandı. Yarışın Fraport TAV Antalya Havalimanı’nın içinde geçen bölümünde, Corendon Airlines’a ait bir Boeing 737-800 model uçak, taksi pozisyonundayken alt geçitten de yarış pelotonunu oluşturan bisikletçiler son hızla yollarına devam ettiler.

3 yıldır başarıyla tekrarlanan organizasyonda, Tour of Antalya’nın simgelerinden biri haline gelerek, yarışta görev alan fotoğrafçıların heyecanla beklediği bir ritüele dönüştü. Bu noktada çekilen fotoğraflar ve videolar, organizasyonun en çok yayımlanan, paylaşılan ve konuşulan kareleri oldu.

Ayrıca 2 yıldır olduğu gibi bu yıl da Tour of Antalya’nın en iyi tırmanışçıları, üzerinde Corendin Airlines yazılı, rengini Antalya’nın portakal bahçelerinden alan turuncu formayı giydiler. 

MURATPAŞA BELEDİYESİ FARKINDALIK SÜRÜŞÜNE KATILDI

Tour of Antalya’nın son gününde, Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından üçüncü kez düzenlenen amatör yol bisikleti yarışı AKRA Gran Fondo Antalya, şehirde çok önemli bir etkinliğin de gerçekleştirilmesine olanak sağladı. Yüzlerce amatör bisikletçinin katılımıyla hayata geçirilen yarış kapsamında, Antalya’da “Kadına Karşı Şiddete Son” Farkındalık Sürüşü gerçekleştirildi. 

#kadınvarsahayatvar mottosunu benimseyen farkındalık sürüşüne, bisikleti ve kaskıyla birlikte gelen yüzlerce Antalyalının yanı sıra, şehrin başarılı spor kulüplerinden Muratpaşa Belediyesi Kadın Hentbol Takımı sporcuları da katıldı. Hem ulusal hem de uluslararası arenada Antalya’yı başarıyla temsil eden sporcular, üstlerinde sponsorları Corendon Airlines’a ait formalarla “Kadına Karşı Şiddete Son” dediler.

corendon bisiklet 2020-1
Corendon Havayolları sponsorluğunda yapılan yarışta büyük bir rekabet yaşandı.

CORENDON’DAN SPORA DESTEK

Corendon Airlines, geçmişten bugüne, yurtiçi ve yurtdışında Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Antalyaspor Futbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Bike Aid Bisiklet Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı ve Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı’na sponsorluk desteği vermişti. 

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap