Havayolları

THY ve Pakistan ile anlaştı

Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA-Pakistan International Airlines) özellikle son dönemde meydana gelen kazanın ardından çok önemli bir stratejik adım attı. Türkiye Genel Satış Acentelik (GSA) hizmetini Fly Service şirketi tarafından verilen PIA, Türk Hava Yolları (THY) ile iş birliğini geliştirmek için İstanbul’u stratejik merkez seçti.

15 Eylül’den itibaren PIA, İslamabad, Karaçi ve Lahor üzerinden Boeing 777 yolcu uçakları ile İstanbul Havalimanı’na uçacak. Buradan Pakistan Havayolları’nın getirdiği yolcular, dünyaya THY ile dağıtılacak. THY codeshare olarak adlandırılan ortak uçuş ile yolcuları Avrupa, Rusya, Afrika ve Amerika’ya taşıyacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan THY Genel Müdür Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Ekşi, Pakistan Havayolları ile mevcut Codeshare anlaşmasını genişletmek üzere çalışıyoruz. Bu vesile ile  Pakistan  Büyükelçisi Sayın Muhammed Syrus Sajjad ve ekibi ile bir araya geldik” dedi.

ÖNCE SABİHA GÖKÇEN HAVALİMAN PLANLANMIŞTI

PIA, yaşanan Karaçi kazasının ardından bir çok ülkenin havayolunu kara listeye almasının ardından büyük bir sorun ile karşılaşmıştı. PIA önce Pegasus ile masaya oturmuş ancak Ulaştırma Bakanlığı Sabiha Gökçen Havalimanının slot sorununu öne sürerek PIA’nın uçuş talebine olumlu bakmamıştı. tolgaozbek.com sitesi bu konuyu haberleştirmişti.

KARGO KONUSUNDA DA İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

PIA ile THY’nin anlaşması için ciddi çaba harcayan Fly Service, özellikle koronavirüs salgını sırasında yolcu tahliyesinde Türkiye’ye özel uçuşlar düzenlemişti. PIA’nın yurtdışına yolcu taşımasında bu adımın çok önemli olduğuna dikkat çeken Fly Service CEO’su Gökhan Sarıgöl, “PIA üç kentten İstanbul’a taşıdığı yolcuları THY dünyaya dağıtacak. Önümüzdeki günlerde kargo konusunda da önemli bir anlaşma gerçekleştirecektir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala